banner

ביטוח רכב

להשוואת ביטוח רכב ניתן לבחור באחד משלושת מחשבוני ההשוואה שלנו, אנו עושים הכל כדי לעדכן את מקסימום ההנחות והעדכונים של חברות הביטוח,
כדי לספק לך תמונת מצב וסקירה מלאה של תוצאות החיפוש וההשוואה.

מידע נוסף על ביטוח רכב:

מה כולל ביטוח מקיף? מה לא כלול בפוליסת ביטוח רכב מקיף? על מה כדאי לשים לב בעת רכישת ביטוח מקיף רכב? את  כל התשובות לשאלות הללו ומידע חשוב נוסף תמצאו במדריך שהכנו למענכם לביטוח רכב.
קיבלת הצעה זולה מידי – האם זה דבר טוב? ואיך לבדוק ולהשוות בין ההצעות? ירידת ערך? השתתפות עצמית בנזק עצמי ובנזק לצד ג'? דמי כינון? שיבוב? אבדן גמור? אבדן להלכה ? טוטאלוס ? מוסך הסדר?
ננסה לעשות לך קצת סדר בתוך כל המושגים הללו – יש דברים שפשוט חובה לדעת.

ביטוח חובה: זהו ביטוח רכב הנפוץ ביותר

מה שמשפיע על התעריף הוא בעיקר:

  • גיל הנהג הצעיר ביותר ברכב בדרך קבע
  • סוג הרכב (פרטי / מסחרי / מונית / אוטובוס וכו…)
  • נפח המנוע של הרכב
  • המצאות כריות אויר ברכב
  • וותק נהיגה של הנהג הכי פחות ותיק ברכב בדרך קבע
  • מספר תביעות גוף קודמות בביטוח חובה

 

בוודאי שמתם לב כי הדגשנו פעמיים את המושג: " בדרך קבע " זאת משום שבניגוד לביטוח מקיף או צד ג' בהם רוכשים כיסוי המוגבל לגיל הנקוב בפוליסה. בביטוח חובה יכול לנהוג גם אדם הצעיר מהגיל שלפיו נרכשה הפוליסה בלבד שהוא לא נוהג ברכב בדרך קבע. כאן ישנה בעיה , יכול אדם לרכוש פוליסת ביטוח חובה מוזלת לנהגים מעל גיל 40 ולתת לבניו ובנותיו הצעירים לנהוג ברכב , וביום שיקרה חלילה מקרה הביטוח (תאונת דרכים) – יאמר כי הם לא נהגו ברכב בדרך קבע. איך יוכיח אותו אדם כי בניו שמתגוררים איתו אינם נוהגים ברכב בדרך קבע ? ההמלצה שלנו היא לא להכנס למצב הזה מלכתחילה. מומלץ לרכוש כיסוי חופף בביטוח מקיף / צד ג' וביטוח חובה ולהמנע מכך.

ביטוח מקיף: בפוליסה זו ישנם מספר מונחים אליהם כדאי לשים לב בטרם רכישת הביטוח

השתתפות עצמית – ישנה השתתפות עצמית נקובה בפוליסה והיא ההשתתפות העצמית הבסיסית , במידה וגובה הנזק שנגרם למבוטח הוא נמוך מההשתתפות העצמית הבסיסית הוא לא יוכל לתבוע את הפוליסה.
השתתפות עצמית במוסך הסדר – למבוטחים המתקנים את הנזק באמצעות מוסכי הסדר של חברות הביטוח ישנה השתתפות עצמית מופחתת (עדיין קיים המבחן של ההשתתפות העצמית הבסיסית) והליך התביעה הרבה יותר נוח מכיוון שהמבוטח משלם השתתפות עצמית מופחתת , מקבל רכב חליפי מיידי ובזה סיים את התביעה. במוסך לא בהסדר עליו לשלם למוסך על מלוא עלות התיקון ולהמתין לתשלום מחברת הביטוח.
השתתפות עצמית בנזק לצד שלישי – במקרה של נזק לצד ג' בלבד (ללא נזק עצמי לרכב) ישנה השתתפות עצמית שבדרך כלל נמוכה מההשתתפות העצמית הבסיסית בפוליסה. במקרה של נזק עצמי לרכב ובנוסף נזק לצד ג' תשולם השתתפות עצמית אחת (בהנחה שמדובר באותה תאונה / אותו מקרה) ישנן חברות המוסיפות בפוליסה ביטול השתתפות עצמית בנזק לצד ג' – זוהי הטבה
ירידת ערך – ביטוח רכב מקיף כולל כיסוי לירידת ערך הרכב. ע"פ הערכת שמאי לאחר התאונה.

השתתפות עצמית בירידת ערך – לדוגמה: שווי רכב 100,000 ש"ח . לאחר תאונה קבע שמאי ירידת ערך של 10% . בפוליסה יש 1.5% השתתפות עצמית בירידת ערך לכן ישולמו למבוטח רק 8.5% מערך הרכב. כלומר 8,500 ש"ח. שימו לב!!! בעת רכישת פוליסת ביטוח רכב יש לשאול מהי ההשתתפות העצמית בירידת ערך. המקובל הוא 1.5% אך ניתן להוריד ל 0 או להעלות עד 5% תמורת הנחה. לכן בעת השוואת הצעות מחיר יתכן ותקבלו הצעה אטרקטיבית אך היא תכלול הגדלת ההשתתפות. (מותר להגדיל את ההשתתפות אך זה צריך להיות לשיקול דעתו של המבוטח בלבד ובידיעתו)
דמי כינון – בעת תביעת הפוליסה (נזק חלקי) אנו תובעים חלק מהכיסוי ולאחר התביעה אנו רוצים להמשיך להיות בכיסוי מלא ולא חלקי ולכן אנו משלמים בתביעה חלקית (לא בגניבה וטוטאלוס) דמי החזרת הביטוח לכיסוי מלא באופן יחסי לגובה הנזק וגובה הפרמיה השנתית ותקופת הביטוח שנותרה. שימו לב !!! מומלץ לרכוש ביטול דמי כינון רב פעמי ברכישת ביטוח רכב וכך להמנע בעת תביעה בתשלומים נוספים להשתתפות העצמית.
גבול אחריות לצד ג' – בפוליסה נקוב סכום הביטוח המקסימלי שישולם לצד ג'. שימו לב להבדלים. שיבוב – לאחר שחברת הביטוח פיצתה את המבוטח זכותה לתבוע את המזיק (זה שגרם נזק למבוטח וגרם לתביעה הזו) , בעצם חברת הביטוח נכנסת לנעלי המבוטח וזכותה לתביעת שיבוב.

טוטאלוס – (אבדן גמור) כשהנזק לרכב עולה על 60% מערך הרכב. במצב כזה חברת הביטוח מפצה את המבוטח במלא שווי הרכב והרכב יורד מהכביש. י

שנן חברות ביטוח המטיבות עם המבוטחים ומורידות את רף הטוטאלוס ל 50%.

אבדן להלכה – מצב בו הנזק הנגרם לרכב איננו מגיע להגדרת טוטאלוס אך חברת הביטוח משלמת למבוטח את מלוא ערך הרכב (כמו בטוטאלוס) והמבוטח מעביר בעלות רכב לחברת הביטוח והיא מוכרת את הרכב לסוחר רכב.
הגנה משפטית – סכום הביטוח להגנה משפטית נקוב בפוליסה ולידו גם ההשתתפות העצמית למקרה זה. סעיף זה נותן כיסוי למצב בו מוגשת תביעה פלילית נגד המבוטח עקב שימוש ברכב.
טיפול משפטי בתביעות צד ג' – סעיף זה מופיע בחלק מהחברות ומהווה מעין " עזרה " בהליך פתיחת תיק בבית משפט לתביעות קטנות לתביעת נזקים שנגרמו ע"י צד שלישי.
מקיף ללא תאונה (ללא נזק עצמי) – פוליסת ביטוח מקיף המחריגה כיסוי נזק עצמי מתאונה תמורת הנחה בפרמיה.
מקיף ללא גניבה – פוליסת ביטוח מקיף המחריגה כיסוי גניבה תמורת הנחה בפרמיה.
" חבילה " או " ריידרים " – שני מוסגים אלו נפוצים בשפת סוכני ביטוח , כוונתם למנוי בחרה המספקת שרותי דרך וגרירה , תיקון שבר שמשות , רדיו טייפ / דיסק חליפי , רכב חליפי ושרותים משלימים נוספים. דירשו את כתב השרות (הסכם המנוי) קראו ודעו את זכויותיכם למען לא תהיו מופתעים ביום קבלת השרות בפועל.

ביטוח צד ג': (כלול כבר בביטוח מקיף) פוליסה המכסה נזקים שנגרמו לצד ג' בלבד

גבול אחריות לצד ג' – בפוליסה נקוב סכום הביטוח המקסימלי שישולם לצד ג'. שימו לב להבדלים.
השתתפות עצמית – ישנה השתתפות עצמית בסיסית לנזק שיגרם לצד שלישי.
ביטול השתתפות עצמית – במידה וסך הנזקים לצד ג' יעלה על גובה ההשתתפות העצמית לא ישלם המבוטח השתת' עצמית כלל. זאת בתנאי שרכש את ההרחבה הנ"ל.

לסיכום:
ביטוח רכב – זהו ביטוח הנפוץ בישראל במסגרת ביטוח רכב ניתן למצוא ביטוח חובה מקיף צד ג

ביטוח חובה לרכב – ביטוח זה הינו מכסה נזקי גוף עקב שימוש ברכב , המדינה מחייבת כל בעל רכב מנועי לדאוג לכיסוי ביטוח חובה. הפוליסה לביטוח חובה מכסה ללא קשר לאשמה את נהג הרכב , הנוסעים ברכב והולכי רגל. להשוואת מחירי ביטוח חובה לרכב ניתן להכנס למחשבון משרד האוצר בקישור הבא – השוואת ביטוח חובה

ביטוח רכב צד ג' (צד שלישי) – ביטוח רכב צד ג' נועד לכסות נזקי רכוש שיגרמו לצד שלישי עקב השימוש ברכב , פוליסה זו איננה מכסה נזקים שנגרמו לרכב המבוטח מתאונה , גניבה טוטאלוס נזקי טבע וכו… לפוליסה זו ניתן להוסיף כיסוי ביטול השתתפות עצמית , הגנה משפטית , תיקון שמשות , רדיו / דיסק חליפי , שרותי דרך וגרירה.

ביטוח רכב מקיף – פוליסה לביטוח מקיף לרכב הינה פוליסה תקנית ומכסה בנוסף לכיסוי הניתן בביטוח צד ג' גם נזק עצמי , כלומר , תאונה – ללא קשר לאשמה , התהפכות, התנגשות, התפוצצות , נזקי טבע , גניבה , אבדן וכו… בענף ביטוח רכב מקיף ישנה תחרות רבה בין חברות הביטוח ולכן ישנם הבדלי תעריפים משמעותיים וכדאי מאוד לבצע השוואת מחירים מקיפה בטרם רכישת ביטוח מקיף לרכב – ביטוח מקיף

ביטוח מונית – פוליסה לביטוח מונית איננה פוליסה תקנית כפי שקיים ברכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון , בביטוחי מוניות ישנה ריכוזיות מסוימת של עד 5 סוכנויות ביטוח מובילות המעניקות תעריפים אטרקטיביים. אנו באתר חובה – נותנים שירות השוואת מחירים חינם בין 5 סוכנויות ביטוח מובילות לביטוחי מוניות – ביטוח מוניות

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.