כיצד לחסוך בביטוח רכב

בעת רכישת ביטוח רכב ישנה מטרה ברורה של רכישת הביטוח בעל הכיסויים הרחבים ביותר במחיר הנמוך ביותר. יחד עם זאת חשוב לשים לב שהמחיר הנמוך לא יפגע ברמת הכיסוים באופן כזה שהמחיר הזול יעלה ביוקר. לכן ריכזנו עבורכם את הדרכים הנכונות לחסכון בעלות ביטוח הרכב מבלי לפגוע בכיסויים.

השוואת מחירים

בעבר היה קשה להשוות מחירי ביטוח, לא כל חברות הביטוח הנגישו את המחירים והפעולה דרשה קיום מספר רב של שיחות טלפון. כיום עם הקדמה הטכנולוגית, קיימים שירותי השוואת מחירי ביטוח רכב שמאפשרים לך לקבל הצעות ממספר רב של חברות בלחיצת כפתור. גם אם לא תרכשו את הביטוח באמצעות מערכת ההשוואה, או בחברה הכי זולה, ידע זה כוח, וכשאנו יודעים שניתן לקבל את אותו ביטוח בפחות כסף אנו חוסכים.

שמירה על רצף ביטוחי

אחד הדברים החשובים ביותר בעת חידוש ביטוח הרכב הוא שמירה על הרצף הביטוחי. אם אין רצף ביטוחי, לדוגמה קיים חוסר של חצי שנה בעבר הביטוחי, חברות הביטוח אינן מחשיבות את כל השנה כשנת ביטוח המזכה בהנחת העדר תביעות. גם ביטוח שיחודש באיחור עלול להתייקר מכיוון שהנחת חידוש מתבטלת בשל הקמת פוליסה חדשה.

התקנת מערכות בטיחות

מערכות בטיחות הניתנות להתקנה דוגמת מובילאיי מעניקות הנחה משמעותית גם בביטוח המקיף וגם בביטוח חובה לרכב. חברות הביטוח מחוברות למאגר המידע של משרד התחבורה וכשהן מזהות קיום מערכת בטיחות כנ"ל הן מעניקות הנחה בהצעת ביטוח הרכב כדי לקבל אליהן את הלקוח הפוטנציאלי בעל סיכוי תאונה קטן יותר.

נהג צעיר לא בכל מחיר

לעיתים אין ברירה אלא לשלם את תוספת המחיר עבור ביטוח רכב לנהג צעיר או חדש. יש בכך הגיון כאשר הרכב בשימוש של נהג צעיר וחדש. אך במצבים בהם השימוש איננו תכוף, ישנם פתרונות במרבית חברות הביטוח שמאפשרות רכישת ביטוח רכב זול לפי תמחור של נהגים מבוגרים, תוך הפעלת ביטוח נהג מזדמן לפי ימים בעלות מופחתת שמאפשרת כיסוי לכל נהג ללא הגבלת גיל. אפשרות זו פחות נוחה מרכישת פוליסה בעלת כיסוי קבוע, אך היא יכולה לחסוך לא מעט כסף.

הגבלת מספר הנהגים בפוליסה

אם בדר"כ מי שנוסע ברכב הם לדוגמה שני בני זוג, אז אין טעם ברכישת ביטוח ל"כל נהג". צמצום מספר הנהגים ממצב של כל נהג מגיל מסויים לשני נהגים נקובים בשם, מצמצם את החשיפה לחברת הביטוח ועשוי לחסוך כמה מאות שקלים.

עבר ביטוחי

ראשית, העבר הביטוחי (נסיון התביעות הקודם) ישפיע רק על מחיר הביטוח המקיף / צד ג' ולא על ביטוח החובה. בביטוח חובה אין צורך להוכיח שהיה ביטוח ללא תביעות, אלא מספיק שלא היו תביעות (גם אם לא היה ביטוח). לעומת זאת בביטוח רכוש (מקיף / צד ג') נדרש להוכיח שהיה ביטוח ולא הוגשו תביעות. לכן גם אם הרכב ישן, או מועמד למכירה, אל תפסיקו לבטח אותו בביטוח מקיף ואפילו רק בצד ג' מכיוון שזה יעניק לכם הנחה כשתרכשו רכב חדש ותוכלו להוכיח שתמיד היה לכם ביטוח ולא היו תביעות.

תקנו את הרכב במוסכי ההסדר

התנהגות נכונה של כל צרכני הביטוח תוזיל לכולם את העלויות, כשאתם נכנסים למוסך שאיננו בהסדר, עלות התביעה יכולה להיות כפולה לעומת מוסך הסדר ולכן חברות הביטוח נדרשות להעלות מחירים.
פגעו בך ולפוגע יש ביטוח צד ג או מקיף ? פנה לחברת הביטוח שלו ותבקש ממנה לתקן את הרכב, בהנחה והפוגע אשם, חברת הביטוח תשמח לתקן לך את הרכב על חשבונה מכיוון שכך עלות התיקון שלה נמוכה יותר.
כמובן גם בתביעת ביטוח מקיף מומלץ להיכנס למוסך הסדר, לשלם השתתפות עצמית מופחתת, ליהנות מרכב חלופי, לא לבזבז זמן בטיפול בתביעה ותשלומים למוסכים פרטיים ובכך גם לחסוך כסף לחברת הביטוח. ישנן חברות ביטוח שבעת כניסה למוסך הסדר לא מעלות את הפרמיה בחידוש.

תשקלו כדאיות ביטוח צד ג

כל השנים ביטחתם את רכבכם בביטוח מקיף, כעת אם שוויו של הרכב ירד משמעותית באופן שאם הוא יגנב או יושבת בתאונה הנזק הכלכלי לא יהיה כזה שמחייב רכישת ביטוח מקיף, אז אפשר לרדת לכיסוי של ביטוח צד ג', תשקלו זאת וככל הנראה תחסכו הבדלים משמעותיים בביטוח הרכב. לאלו מכם שחוששים מגניבת הרכב ולכן רוכשים ביטוח מקיף, קיים גם כיסוי ביטוחי לצד ג' עם כיסוי גניבה.

לסיכום: כשאתם עומדים לפני החלטה על רכישת ביטוח רכב, תזכרו שההחלטות שתקבלו עכשיו עשויות להשפיע על מצבכם בעתיד, תשוו מחירים, תבדקו ותנהלו את העלות מול התועלת, בכל מקרה אל תוותרו על ביטוח צד ג' שמעבר להגנה עליכם מפני תביעות גם מסדר לכם הנחות עתידיות ברכישות ביטוח עתידיות.

משווים וחוסכים

אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח