ביטוח צד ג לרכב

ביטוח צד ג' לרכב מגן על המבוטח מפני תביעות נזקי רכוש של אחר (צד שלישי), בדרך כלל נהוג ומומלץ לבטח בביטוח צד ג' כלי רכב ישן או בעל שווי נמוך.
ביטוח צד גמה זה ביטוח צד ג ?

פוליסת ביטוח צד ג לרכב מכסה אותך מפני תביעות כספיות לנזקים שנגרמו על ידי הרכב לרכושם של אחרים. בדר"כ הרכוש שנפגע לאחרים הוא כלי הרכב אך לא רק רכב, הנזקים יכולים להיגרם גם לרכוש אחר כמו חנות ברחוב, עמוד תאורה בבעלות המועצה המקומית וכד'.
ביטוח צד ג כלול כברירת מחדל בפוליסת ביטוח מקיף לרכב, אך הוא ניתן לרכישה גם בנפרד. הוא זול משמעותית מביטוח מקיף מכיוון שפוליסה זו איננה מכסה את הנזקים הנגרמים לרכבך.
אם רכבך ניזוק על ידי רכב אחר יש לתבוע את הביטוח של הפוגע (ביטוח צד ג או מקיף של הפוגע) ובכך בעצם מופעלת הפוליסה של הפוגע ולא הפוליסה שלך. במקרים כאלו ניתן להיעזר במחלקת התביעות שלנו לתביעות הנזק מצד שלישי.

כדאי לדעת לפני שרוכשים

בביטוח מקיף יש כיסוי גם לצד ג'

אם קיים ביטוח מקיף לרכב או ביטוח מקיף חלקי (שלא כולל כיסוי גניבה או תאונה), תמיד כיסוי צד ג' כלול בתוכו. לא קיים הבדל בין הכיסוי בביטוח צד ג' בתוך פוליסת המקיף לעומת צד ג' שרוכשים כמוצר בפני עצמו.

גבול אחריות בביטוח צד ג

גבול אחריות בפוליסת צד ג הוא הסכום המירבי שחברת הביטוח תשלם עבור נזק שנגרם לצד ג' במהלך כל תקופת הביטוח.
לדוגמה: אם בפוליסה קיים גבול אחריות של 300,000 ש"ח ונגרם נזק לצד שלישי בגובה 100,000 ש"ח אז כל הנזק יכוסה, אבל אם הנזק הוא גבוה יותר מ 300 אלף אז חברת הביטוח תשלם עד 300 אלף ש"ח.
לכן ככל שגבול האחריות בפוליסה גבוה יותר כך טוב יותר.

השתתפות עצמית

השתתפות עצמית קיימת בכל פוליסת מקיף או צד ג', זהו הסכום אותו ישלם המבוטח לחברת הביטוח במקרה שהופעלה הפוליסה.
סכום ההשתתפות העצמית לא מקוזז מהסכום שמשולם לצד ג' שמקבל מחברת הביטוח תשלום מלא (אם התביעה אושרה) והלקוח משלם לחברת הביטוח את ההשתתפות העצמית.
בפוליסות עם נהג צעיר או חדש ההשתתפות גדולה יותר. בדר"כ ככל שיורדים בקבוצת הגיל (17,21,24) ההשתתפות העצמית תגדל, כמו כן קיימות השתתפויות עצמיות שונות בין רכב פרטי לרכב מסחרי.
לא ניתן להפעיל את הפוליסה (לתבוע) אם הנזק קטן מגובה ההשתתפות העצמית. במצב כזה גם לא כדאי שתירשם תביעה אלא להגיע להסדר עצמאי עם צד ג.

ביטול השתתפות עצמית

ביטול השתתפות עצמית בדיוק כמו שזה נשמע, במקרה של תביעה המבוטח לא ישלם השתתפות עצמית לחברת הביטוח.
החיסרון הוא שרכישת הסעיף הזה מייקרת את עלות הצד ג' באופן משמעותי שברוב המקרים לא מצדיק את רכישת הכיסוי.
אם החלטת לרכוש את הכיסוי חשוב לציין שעדיין לא ניתן להפעיל את הביטוח אם הנזק לצד ג' קטן מגובה ההשתתפות העצמית.

כיסויים נוספים אפשריים

כתבי שירות שכלולים בדרך כלל בהצעות המחיר וניתן לרכוש מחברת הביטוח או מספק חיצוני:
שירותי דרך וגרירה 24/7,
תיקון שבר שמשות
שירות החלפת גלגל ותיקון פנצ'ר

כתבי שירות שלא כלולים בדר"כ בהצעות המחיר:
תיקון שבר פנסים ומראות
רכב חלופי בגניבה (מוגבל בגיל).

כיסוי נוסף אפשרי במסגרת הפוליסה שלעיתים קיים בהצעות המחיר:
"הגנה משפטית" -קבלת ייצוג משפטי של עו"ד בבית דין (שכ"ט מוגבל בסכום) זאת אם תוך כדי תאונה שהפכה גם לתביעת ביטוח נוצרה גם תביעת תעבורה נגד המבוטח.

עבר ביטוחי

העבר הביטוחי בביטוח צד ג' נצבר ויכול לשמש את המבוטח או המועמד לביטוח בקבלת הנחות ברכישת ביטוח צד ג' או מקיף.
המחיר בפוליסת ביטוח צד ג' נקבע בין היתר על סמך ניסיון העבר הביטוחי של המועמד לביטוח.
לאחר הרכישה צוות השירות יוכל לסייע לך לקבל את האישור הרלבנטי באתר הר הביטוח.

בשורה התחתונה:

ביטוח צד ג' לרכב מכסה אותך בעל/ת הרכב ולא את הרכב, הוא מגן עליך מפני תביעות ולכן זה ממש לא משנה איזה רכב וכמה הוא שווה ואם הוא ישן או חדש.
כדאי שלכל רכב יהיה ביטוח צד ג', מכיוון שבתאונה אי אפשר לדעת באיזה רכב עלולים לפגוע. פגיעה ברכב יקר מאוד ללא ביטוח צד ג' בתוקף יכולה להיות אירוע מטלטל כלכלית.
מעבר לזה, תנאי הביטוח, הכיסויים הנוספים, הבדלי המחירים, המבצעים וההנחות דורשים מאיתנו לעשות החלטה נכונה ולרכוש את הביטוח הטוב ביותר עבורינו.
ביטוח צד ג בשורה התחתונה

הצעות מחיר מ 10 חברות ביטוח במחשבון ביטוח צד ג לרכב

מחשבון ביטוח רכב צד ג וחובה יפנה עבורכם אונליין לקבלת הצעות מחיר מ 10 חברות ביטוח (לפי סדר הא'-ב'):
איילון, הכשרה, הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מנורה מבטחים, שומרה, שירביט ושלמה.
יתכן ותתקבל יותר מהצעת מחיר אחת בכל חברה, מכיוון שגם בהצעות לביטוח צד ג' קיימים בחלק מחברות הביטוח מסלולים מיוחדים.
כמה שיותר הצעות כך הסיכוי לחסוך גדול יותר – במחשבון הייחודי שלנו תמצאו לא רק הצעות מ 10 חברות ביטוח, אלא גם הצעות מחיר משולבות בין ביטוח החובה וביטוח צד ג' בחברות שונות במטרה לחסוך לכם בעלויות הביטוח.
חברות ביטוח

כבר מבוטחים אצלנו ?
לשירות לקוחות, שירותי גרירה וחירום, טיפול בתביעות, שינויים בפוליסות, הוספת נהג זמני, העתקי פוליסה, ביטול והקפאת פוליסה ועוד:

שירות לקוחות

מידע נוסף

האם כיסוי צד ג הוא חובה לפי חוק ?
ביטוח צד ג' אמנם איננו מוצר חובה לפי חוק, אך יש לראות אותו ככזה.

המטרה של מוסד הביטוח באופן כללי הוא מניעת קטסטרופה כלכלית בעקבות קרות מקרה בלתי צפוי. ברגע שהחלטנו להחזיק בכלי רכב הגדלנו את הסיכוי לתביעות נזיקים כלפינו כבעלי הרכב האחראים עליו. בדר"כ עלות ביטוח צד ג' לרכב היא זולה מאוד (ביחס לביטוח מקיף) ומהותה היא אחת: הגנה על בעל הרכב מפני תביעות של אחרים.

לא פעם אנו שומעים מלקוחות ש"הרכב הזה ישן ואין לי עניין להשקיע עליו". חשוב להבין שביטוח צד ג' נרכש כדי להגן על בעל הרכב מפני תביעות ולא על הרכוש (הרכב). פגיעה ברכוש של צד ג' יכולה להיות קלה וחסרת צורך בביטוח כדי לשפות את צד ג'. אך בחלק גדול מהמקרים מדובר בתביעות שמגיעות לעלויות של עשרות אלפי שקלים, מה שיכול להביא לפגיעה משמעותית ביכולות הכלכליות של הנתבע ולעיתים עד כדי פשיטת רגל.

אנו ממליצים מיד עם רכישת רכב חדש לדאוג לקיום כיסוי צד ג' ולא לעשות שימוש ברכב ללא כיסוי מינימאלי זה. בעזרת מחשבון ביטוח צד ג' שלנו תוכלו לבצע השוואת מחירי ביטוח צד ג' וחובה ולהזמין את הפוליסה שהכי מתאימה לכם.

התחל השווואה

למה בכלל צריך מחשבון ביטוח צד ג' ?
מחירי צד ג' וחובה שונים בין חברה לחברה, על כן חשוב לבצע השוואת מחירים בביטוח חובה וצד ג לרכב ולרכוש ביטוח צד ג' בצורה מושכלת וחסכונית באמצעות מחשבון ביטוח צד ג לרכב וחובה לרכב.
מעבר לכך, ישנן חברות ביטוח שאינן מבטחות נהגים בעלי מאפייני מסויימים כגון נהגים צעירים, נהגים ללא עבר ביטוחי מוכח וכד'. לכן בדיקה של ביטוח רכב חובה וצד ג בחברת ביטוח אחת או בחברת הביטוח בה הנך מבוטח כיום הינה טעות צרכנית ואפשרות לאבדן כספי גבוה.
באמצעות השוואת ביטוח רכב צד ג על ידי המחשבון ניתן לבדוק גם אילו חברות ביטוח מגישות הצעת מחיר ביטוח צד ג' ובמיוחד באיזה מחיר ביטוח צד ג' יהיה הכי זול.

אני רוצה לנסות

מדוע בחלק מהצעות המחיר מופיע שם של שתי חברות ?
מחשבון ביטוח צד ג' וחובה מציע השוואת מחירי ביטוח רכב צד ג וחובה בין מספר גדול של חברות ביטוח. הצעות הביטוח הינן לביטוח צד ג' וחובה של אותה חברה.
אך בנוסף, אנו מציגים את מחיר הביטוח המשולב בין ביטוח צד ג' לבין ביטוח החובה הזול ביותר במטרה להציג את מירב השילובים שיכולים לייצר לכם חסכון משמעותי.
השילוב בין ההצעות חוסך לכם מאות שקלים ומצד שני לא מצריך מכם התנהלות בין שתי חברות ביטוח, אלא רק באמצעות סוכנות הביטוח שלנו שמספקת את השירות.

בוא נחסוך בביטוח צד ג

אם רכשתי ביטוח צד ג' ואני מוכר את הרכב מה עלי לעשות ?
ראשית, לא כדאי לעשות כלום עד שהרכב נמכר בפועל והבעלות עליו עוברת, מכיוון שגם בזמן העמדת הרכב למכירה יש סיכון שיש לכסות. כשהרכב נמכר יש אפשרות:

1. לבטל את הפוליסה ולקבל החזר בעבור תקופת הביטוח הלא ממומשת (בכפוף להצגת אישור העברת בעלות).

2. להקפיא את הפוליסה ובכך להשאירה בתוקף עד לתום תקופת הביטוח שבמהלכה תוכל תמיד לחזור לנקודת המכירה (רטרו) ולבטל אותה מיום מכירת הרכב. הקפאת הביטוח תאפשר לך לבצע החלפת רכב וליהנות מזיכוי בעבור הקפאה מעל 30 ימים. להקפאה יתרון על פני ביטול מכיוון שנשמר הרצף הביטוח לעניין אישורי היעדר תביעות – מה שיחסוך תשלומי ביטוח עתידיים וגם יזכה אותך עבור התקופה בה היית ללא רכב (כאמור אם מעל 30 ימים).

3. אם בכוונתך לרכוש רכב אחר, ניתן לבצע החלפת רכב
את כל הפעולות ניתן לבצע בעזרתנו צור איתנו קשר ונשמח לעזור.

מה היתרונות ברכישת ביטוח צד ג' באתר "Hova" ?
השוואה בין 10 חברות ביטוח – מה שמבטיח לך סקר שוק מקיף.

הצעות משולבות – המערכת שלנו מציעה לך בנוסף להצעות מחיר ביטוח חובה וצד ג' של חברת הביטוח גם שילובים של ביטוח חובה מהחברה א' עם ביטוח צד ג' של חברה ב'. זאת במטרה להציע את הטוב ביותר עבורך. ולך אין צורך להתנהל עם 2 חברות ביטוח אלא כל השירות נעשה דרכנו.

מעבר בין חברות בחידוש – זה ממש לא משנה היכן היית מבוטח בשנה שעברה, בכל שנה בוחרים את ההצעה הטובה ביותר לאחר השוואת מחירים ביטוח רכב חובה וצד ג באמצעות מחשבון ביטוח רכב חובה וצד ג ועדיין ממשיכים לקבל טיפול מאותו גורם תפעולי (אנחנו) , מה שמאפשר לך גמישות וחסכון לאורך זמן.

שקיפות וזמינות – תוצאות השוואת מחירי ביטוח צד ג' מוגשים לך אונליין בזמן שנוח ומתאים לך. אנו עושים את הכל כדי להביא לך את מספר ההצעות המקסימלי.

אנחנו רק משווים – הבחירה שלך !

התחל השווואה

ל

למה כדאי לשים לב לפני שרוכשים ביטוח צד ג' ?
בראש ובראשונה יש למלא את הפרטים הנכונים במחשבון ביטוח רכב צד ג' בכדי לקבל תוצאה נכונה ומתאימה לצרכיך.

חשוב למלא את פרטי העבר הביטוחי באופן מדוייק. כל שנה שלגביה הצהרת שהיה קיים עבר ביטוחי מחייבת אותך להציג מסמך היעדר תביעות בהתאם.
אי הצגת מסמכי עבר ביטוחי כאמור יכולים להביא לביטול פוליסה, להתייקרות ואף לאי מתן כיסוי ביטוחי על ידי חברת הביטוח.

בואו נתחיל

מה חשוב להשוות בנוסף להבדלי המחיר ?
שני הפרמטרים העיקריים הנמדדים בפוליסת ביטוח צד ג' לרכב הינם:
1. גובה ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לצד ג'.
2. גבול האחריות אותו מקבלת על עצמה חברת הביטוח לשלם במקרה של נזק לצד ג'

בנוסף לכך רצוי, מקובל ומומלץ לרכוש יחד עם ביטוח צד ג' מנוי שירותי דרך וגרירה, תיקון שבר שמשות וכו… כשמדובר ברכב שגילו עד 24 שנים ההצעות באתר כוללות בדר"כ חבילת שירותי הדרך. בכל זאת מומלץ לעיין בכל הצעה שתקבל ב "פרטים הנוספים" שם יפורטו מגוון הכיסויים.
ניתן להסיר כיסויים כגון שירותי דרך (בחברות בהן הכיסוי איננו ניתן חינם) או להחליף חברת נותני שירותי דרך לפי רשימת הספקים בחברה המבטחת. כדי להחליף חברת נותני שירותי דרך שי ליצור קשר עם מחלקת השירות ביום רכישת הפוליסה בטל' 072-2150000.

להשוואת מחירים

רוצה שנחזור אליך ?
להשוואת מחירים ורכישה טלפונית מנציג


    בלחיצה על כפתור "שלח" אתה מאשר ומסכים כי כל המידע שנמסר על ידך, ייאסף, יישמר במאגרי המידע ויעשה בו שימוש, לרבות קבלת הטבות שיווקיות במיילים, ב- SMS או בכל מדיה אלקטרונית אחרת.


    משווים וחוסכים

    אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח