ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר
ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר אונליין
משווים וחוסכים

רוצה לדעת כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר ?
בואו לגלות ולקבל הצעות אונליין

ביטוח רכב נהג צעיר וחדש

רכב


ככה זה עובד:

מילוי פרטים

מתחילים במילוי פרטים בסיסיים ולא אישיים

קבלת הצעות

בוחרים אחת מהצעות המחיר לביטוח נהג חדש וצעיר

שליחת הזמנה

לאחר שבחרת, ממלאים פרטים נוספים ומזמינים את הביטוח.

קבלת פוליסה

אנו מאמתים פרטים, מפיקים את הפוליסה ושולחים אותה אליך במייל.

בינתיים מעדיף לרכוש רק ביטוח חובה ?
אצלנו זה אפשרי

משווים, קונים וחוסכים אונליין בביטוח חובה
ללא תלות במקיף או צד ג'

השוואה ורכישת ביטוח חובה

רכב

מה זה נהג צעיר וחדש
נהג חדש נהג עם וותק נהיגה קטן משנתיים
נהג צעיר נהג שגילו קטן מ 24
חשוב לדעת: חלק מחברות הביטוח מתמחרות ביטוח רכב לנהג חדש רק בוותק נהיגה הקטן משנה אחת, למרות שעל פי חוק נהג חדש הינו בעל וותק הקטן משנתיים. זאת עוד סיבה טובה שבגינה כדאי להשוות בין החברות.

כדי למצוא ביטוח זול לנהג חדש וצעיר, כדאי לבצע השוואת ביטוח לנהג צעיר וחדש במחשבוני הביטוח שמבצעים לך סקר שוק מקיף.

התחל השוואה

השוואת מחיר ביטוח נהג חדש או צעיר הינה משמעותית מאוד מכיוון שקיימים פערים גדולים ומשמעותיים בין חברות הביטוח במחירי ביטוח רכב לנהג צעיר וחדש.

הנה מספר פתרונות ודרכים לחסכון בביטוח רכב לנהג צעיר וחדש.

בפוליסות הביטוח אין באמת מושג שנקרא "נהג צעיר", מדובר בביטוי שהוטמע כדי לתאר קבוצת גיל של נהגים צעירים ופחות מנוסים שגילם קטן מגיל 24. חברות הביטוח מגדירות לעצמן תמחור לפי כל מיני פרמטרים ובראשם גיל הנהג הצעיר ביותר. בדרך כלל קבוצות הגיל הן:
17 עד 20
21 עד 23
24 עד 29
30 עד 39
וכך הלאה…
רובן הגדול של החברות מגדירות נהג צעיר כל מי שמתחת לגיל 24

בפועל אין לזה משמעות, יכול להיות שהמחיר בחברת ביטוח א' יהי נמוך מחברה ב' למרות שבחברה ב' הגדרת נהג צעיר עדיפה. הרי בסופו של דבר מה שמשנה זה המחיר והתנאים ולא כיצד הגדירה החברה את הנהג הצעיר. מה שבא לידי ביטוי בפוליסה לנהג צעיר הוא המחיר וגובה ההשתתפות העצמית.

ביטוח לנהג צעיר

ע"פ חוק נהג חדש מוגדר מי שנמצא בשנתיים הראשונות לאחר קבלת רישיון הנהיגה. נהג חדש יכול להיות גם נהג מעל גיל 30. על נהג חדש חלות מגבלות וחובות שאינן חלות על נהג עם וותק נהיגה גדול משנתיים, כגון שלט נהג חדש, נסיעה עם מלווה וכד'.
נהג חדש בביטוח רכב – במרבית חברות הביטוח מתייחסות לנהג חדש רק אם וותק הנהיגה קטן משנה אחת, כלומר הגדרת נהג חדש בחברות הביטוח עדיפה על ההגדרה בחוק ונוגעת אך ורק למחיר ביטוח הנהג החדש. מה שבא לידי ביטוי בפוליסת ביטוח רכב לנהג חדש הוא המחיר וגובה ההשתתפות העצמית.

ביטוח לנהג חדש

אם הנהג הצעיר או החדש איננו נוהג ברכב בדרך קבע אלא נהג מזדמן, לדוגמה: חייל שחוזר בסוף שבוע. קיים דרכנו פתרון במספר חברות ביטוח, שמאפשר לך לרכוש ביטוח חובה ומקיף לפי גיל מבוגר (לדוגמה 40 או 50 ומעלה) ובמחיר נמוך ותחרותי. ורק כשיש צורך בנסיעה של נהג מזדמן, ניתן להכנס לאיזור האישי אונליין בחברת הביטוח ולהפעיל כיסוי לנהגים ללא הגבלה לתקופה קצרה שתאפשר כיסוי גם לנהג צעיר וחדש וללא צורך בהוספת סכומים אסטרונומיים (לדוגמה כיסוי ל 3 ימים במחיר 80 ש"ח בלבד).
ניתן לרכוש את האפשרות הזו גם בביטוח חובה ומקיף וגם בביטוח חובה וצד ג. יש לבחור חברת ביטוח שמאפשרת את השירות (לא כל חברה מציעה את הפתרון), לכן לעיתים שווה לשלם כמה שקלים יותר בזמן הרכישה השנתית כדי שתהיה האופציה להוספת הכיסוי.
לקבלת הצעת מחיר לביטוח שכזה – ניתן לבצע השוואה באתר או לדבר איתנו.

לקבלת הצעות מחיר


קיים מסלול שמיועד לביטוח נהגים שאינם צעירים ו/או חדשים, אך כולל אפשרות להוספת כיסוי קבוע (לא מזדמן) לעד שתי נהגות נקובות בשם כשהנהגת יכולה להיות צעירה ו/או חדשה. מדובר בפוליסה שחוסכת משמעותית ביחס לפוליסה סטנדרטית עם נהג צעיר.
הסיבה היא שחברת הביטוח המשווקת מעריכה שנהגת צעירה זהירה יותר מנהג צעיר. בנוסף, בתאונות בהן מעורבת נהגת גובה הנזק הינו קטן יותר.
.

משווים וחוסכים


חברת ביטוח אחת מאפשרת מתן כיסוי ביטוח לפי זמן שימוש, על ידי שימוש באפליקציה ייעודית בה יכול הנהג להתחיל ולסיים נסיעה באופן שבו זמן השימוש יורד מתוך חבילה שנרכשה מראש.
היתרון במוצר הזה הינו תשלום מדוייק רק לפי זמן שימוש, גמישות מלאה ובסופו של דבר חסכון במחיר.
החיסרון הוא שכדי ליהנות מהכיסוי יש לרכוש (בדר"כ על ידי ההורים) כיסוי ביטוח חובה ומקיף במקביל על ידי חברת הביטוח.
כלומר, הפתרון הזה לא מתאים לנהג צעיר או חדש שרכש רכב חדש, אלא רק לכזה שמצטרף לרכב הקיים בבית ע"ש ההורים וכד'.

בנוסף, המסלול הנאמר מחייב התקנה של רכיב העוקב אחר הרגלי הנהיגה. לא לכל אחד זה יכול להתאים, תחליטו אתם.

לידיעתכם זה חשוב, הפרמטר המשפיע ביותר על מחיר ביטוח נהג צעיר וחדש הוא העבר הביטוחי (כן כן יותר מגיל המבוטח). לדוגמה ביטוח ביטוח נהג חדש וצעיר לנהגים מעל גיל 21 עם שלוש שנים היעדר תביעות מוכח ישלם הרבה פחות מנהג ביל 24 ואפילו 30 ללא עבר ביטוחי.
טוב, זה ברור, רוב הנהגים הצעירים לא מחזיקים רכב בבעלותם לפני גיל 24, אז מאיפה יביאו אישור עבר ביטוחי? התשובה היא פשוטה, רוב חברות הביטוח יסכימו לתת הנחת היעדר תביעות לנהג שרכש רכב ואין לו עבר ביטוחי על שמו, אך הוא מציג עבר ביטוחי על שם הוריו (רק הורים בלי אחים, דודים, סבים, שכנים וכד') ובנוסף הצהרה על נהיגה ברכב הורים, חלק מחברות הביטוח תבקשנה לראות גם את הפוליסה של ההורה כדי לוודא שהיא באמת כיסתה נהגים צעירים וחדשים ושלא נעשה כאן נסיון לקבל הנחת עבר ביטוחי למי שלא היה מבוטח.
חשוב לשים לב, שבסיטואציה כפי שתוארה מעל (הנחת היעדר תביעות על שם ההורים) אם לבעל הרכב קיים רשיון נהיגה של שנה או שנתיים, הוא לא יוכל לקבל הנחת היעדר תביעות של 3 שנים, מכיוון שלא יכול להצהיר שנהג על רכב ההורים בתקופה שלא היה לו רשיון נהיגה…

גלו כאן כמה זה חוסך


ביטוח נהג חדש וצעיר כל כך יקר שאולי כבר כדאי לשקול רכישת רכב נוסף עבור הנהג הצעיר/חדש ?
טוב, זה עניין כלכלי נטו, אך אנו שומעים זאת לא מעט מהלקוחות. המצב הזה קורה בדר"כ כשקיימת פוליסת ביטוח מקיף לרכב שאיננו זול. הוספת ביטוח נהג צעיר וחדש לביטוח מקיף כזה מייקרת משמעותית את הפרמיה באלפי שקלים. במצב כזה, ולאור מחירי הרכב הנמוכים יחסית בשוק רכבי היד השניה, ניתן לשקול לרכוש עבור הנהג הצעיר רכב נוסף שישמש אותו ויהיו לכך היתרונות הבאים:
1. לא צריך להוסיף נהג חדש או צעיר לביטוח המקיף הקיים ולחסוך את הפרמיה.
2. הנהג הצעיר מתחיל לצבור רצף ביטוחי על שמו וליהנות מהיתרונות מכך בעתיד.
3. אם חלילה ייתבע הנהג בעל ביטוח לרכב לנהג חדש או צעיר היא תירשם על שמו ולא תפגע בעבר הביטוחי הנקי ע"ש ההורה.
4. ברכב שנרכש ניתן לרכוש ביטוח חובה וצד ג' לנהג צעיר/חדש במחיר שיהיה נמוך משמעותית מביטוח מקיף לרכב.
ובלי קשר לנושא של ביטוח לנהג חדש וצעיר– צבירת נסיון של הנהג הצעיר בתפעול כל מכלולי הרכב, תדלוק, אחזקה, בדיקת שמן מים ועד שטיפת הרכב, כמובן שנוחות ועצמאות של כל הנהגים בהוספת כלי רכב נוסף.
למי שמעוניין לבחור באפשרות זו אך חושש לבטיחות הנהג הצעיר, יכול להוסיף לרכב מערכות בטיחות מתקדמות דוגמת מובילאיי ואייוואקס, אלו כמובן לא מונעות תאונות לחלוטין אך מפחיתות משמעותית את הסיכון.

לבדיקת עלות ביטוח


בענף ביטוח חובה ההגדרה לגיל הנהגים ברכב היא לפי גיל הנהג הצעיר "הצפוי לנהוג" ברכב,
האם לדוגמה נהג שהינו חייל או כזה שמגיע פעם בחודש לנהוג ברכב הוא נהג הצפוי לנהוג ברכב ?
התשובה היא כן ! הוא נוהג ברכב בדרך קבע פעם בחודש !
נהג בלתי צפוי – הכוונה היא לנהג מזדמן שבאופן לא צפוי נסע ברכב – הוא לא נוהג בדרך קבע.
היכן הבעיה ? להוכיח לחברת הביטוח לאחר המקרה שבן המשפחה קרוב לא נוהג ברכב באופן צפוי.
ביטוח חובה מכסה נזקי גוף ולכן לא כדאי לרכוש ביטוח כזה שאיננו מכסה את הנהג הצעיר ביותר.

לבדיקת עלות ביטוח


לסיכום:

הפעולה הראשונה שיש לעשות היא להשוות מחירים ולגלות מה המחיר לביטוח נהג חדש ונהג צעיר לרכב שלך ורק אז לקבל החלטה אם לרכוש ביטוח חובה מקיף או צד ג' לנהג חדש וצעיר.

משווים וחוסכים – בואו נתחיל

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות