ביטוח חובה לרכב

פוליסת ביטוח חובה הינה סטנדרטית ואחידה בין כל חברות הביטוח. היא מכסה את הנהג, הנוסעים והולכי הרגל מפני נזקי גוף. חובה לרכוש את הביטוח על פי חוק כתנאי לשימוש ברכב..
ביטוח חובה לרכבמה זה ביטוח חובה לרכב ?

פוליסת ביטוח חובה לרכב מכסה נזקי גוף (בלבד) העלולים להגרם לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל כתוצאה משימוש ברכב. החל משנת 1970 בה מדינת ישראל חוקקה חוק המחייב כל בעל רכב ו/או נהג ברכב לרכוש ביטוח המגן מפני תביעות נזקי גוף, מכאן נולד שמו "ביטוח חובה". המדינה אינה משאירה מקום לשיקול דעת בנושא, כל רכב חייב בביטוח חובה, שימוש ברכב ללא ביטוח חובה מהווה עבירה על החוק.

בסמכות משטרת ישראל לדרוש מנהג ברכב להציג תעודת ביטוח חובה בתוקף ולאכוף מקרים בהם נעשה שימוש ברכב ללא ביטוח חובה. כמו כן, מכוני הרישוי לא יאפשרו לרכב לגשת למבחן רישוי שנתי (טסט) ללא ביטוח חובה תקף.

מחירי ביטוח חובה מפוקחים על ידי רשות שוק ההון במשרד האוצר, המחירים נקבעים על פי רמת הסיכון שמושפעת בעיקר מסוג הרכב ומערכות הבטיחות, גיל ווותק הנהגים הניסיון הביטוחי הקודם.

ביטוח חובה – כדאי לדעת לפני שרוכשים

פוליסה אחידה

ביטוח חובה הינו מוצר "אחיד". הכוונה היא, שחברות הביטוח אינן יכולות לסטות ימינה או שמאלה מתנאי הפוליסה אשר אושרו לה על ידי הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר.
לכן עניין המחיר הופך להיות פרט חשוב בזמן קבלת החלטה על רכישת ביטוח. שכן תנאי הביטוח זהים בין החברות.

אין גבול אחריות

בביטוח חובה אין גבול לגובה הכיסוי הניתן על ידי חברת הביטוח. מכיוון שמדובר בנזקי גוף, טווח הפגיעה הכלכלית של המבוטח בעת פגיעה יכול להיות רחב מכמה סיבות: אבדן יכולת השתכרות בשכר גבוה, טיפול רפואי מורכב וממושך ועוד.
לרוב, תביעות נזקי גוף מגיעות להסדר בין חברת הביטוח והמבוטח / הנפגע, ובחלק מהמקרים על ידי הכרעת בית המשפט.

לא משנה מי אשם

בניגוד לביטוח צד ג' או מקיף, בהם שאלת האשמה משפיעה על אופן ניהול תביעה. בביטוח חובה קיים סטטוס קוו בין חברות הביטוח לפיו: כל חברה מכסה את המבוטח והנוסעים שהיו נוכחים ברכב המבוטח אצלה.
עובדה זו מקלה מאוד על ניהול תביעת גוף שכן נחסך מכל הצדדים לנהל דיון והכרעה בעניין האשמה.

פוליסה בתוקף רק עם חותמת "שולם"

תנאי הפוליסה אינם משאירים מקום לספק. פוליסת ביטוח חובה לרכב בתוקף רק לאחר ששולמה והתקבל אישור חתום על גבי התעודה שהפוליסה משולמת.
ניתן לשלם ביטוח חובה באתר באמצעות כרטיס אשראי בלבד. כמו כן, אנו ממליצים לא לעשות שימוש בכרטיסי אשראי נטענים / כרטיסי דיירקט / דביט וכד', מכיוון שלא כל חברות הביטוח מכבדות את הכרטיסים הללו.
אם בכל זאת זהו הכרטיס היחיד שיש לך, ניתן לבצע הזמנה באתר ואנו נתאים לך חברת ביטוח שמקבלת כרטיס מהסוג הנ"ל.
חשוב לציין: עסקת ביטוח חובה הינה עסקת תשלומים "סגורה" והיא תופסת את מסגרת האשראי

מחירי ביטוח חובה

מחיר הביטוח נקבעים על פי מספר פרמטרים שאושרו על ידי הפיקוח על הביטוח. מן הסתם, גיל הנהג הצעיר ביותר, וותק הנהיגה, בנוסף: נפח מנוע, קיום מערכות בטיחות ברכב, נסיון תביעות גוף ושלילות רשיון ועוד.
בשנים האחרונות חלו רפורמות שהשפיעו לטובה על מחירי תעודת ביטוח חובה. הרפורמות באו מכיוון משרד האוצר, אך חובה לומר שקיימת בתחום ביטוח החובה תחרות אמיתית על המחיר, במיוחד לאחר כניסת כלי הרכב החדישים והבטוחים לשוק וכמובן מערכות התראה כדוגמת מוביליי, אייוואקס וכד' שהביאו את מחירי הביטוח לרמה נמוכה ביותר.

כיסויים נוספים"

פוליסת ביטוח חובה הינה אחידה ואיננה מאפשרת הוספת או הסרת כיסויים במסגרת הפוליסה.
יחד עם זאת אנו מאפשרים ללקוחות האתר להוסיף על ביטוח החובה מנוי שירותי דרך.
מדובר במנוי שמיועד בדרך כלל מבוטחים עם ביטוח צד ג' ומכסה לא מעט מצבים לא נעימים כגון: גרירת רכב, החלפת פנצ'ר ותיקון שמשות.
אנו ממליצים כמובן שלכל אחד יהיה לפחות ביטוח צד ג' אם לא מקיף, אך בכל זאת, אנו משאירים את ההחלטה ללקוח.

נהג צפוי, נהג מזדמן ונהג עיקרי

ביטוח החובה מכסה כל נהג מהגיל של הנהג הצעיר ביותר הצפוי לנהוג ברכב.
משמעות הדבר, שהפוליסה (לביטוח חובה בלבד ולא ביטוח רכוש) תכסה גם נהג מזדמן ובלתי צפוי.

נהג עיקרי – אין הגדרה כזו בביטוח חובה ואם יש אז היא חסרת משמעות.
הציעו לכם ביטוח חובה זול מאוד לפי גיל נהג מבוגר כנהג "עיקרי", בזמן שיש לכם נהגים צעירים או חדשים בפוליסה ? זה צריך להדליק לכם נורה אדומה.
במקרים בהם מציעים לכם ביטוח לפי גיל הנהג העיקרי (כדי להימנע מתשלום עבור ביטוח לנהג צעיר), מסכנים את האפשרות שלכם לתבוע את חברת הביטוח במקרה של תאונה שנגרמה על ידי נהג צעיר.

מאגר המידע הממשלתי ISO

בעת רכישת הפוליסה, כל חברות הביטוח (ללא יוצא מהכלל) מתחברות אונליין למאגר מידע. המאגר מנוהל על ידי חברה שנבחרה במכרז על ידי משרד האוצר ואמונה על ניהול מאגר אחיד לחברות הביטוח.
באותו מאגר ישנו מידע רלבנטי על המועמד לביטוח מגופי שלטון החוק במדינת ישראל. לעיתים קורה שהמידע במאגר שגוי ויש לבצע ערעור על הנתונים במאגר.
לדוגמה:
לקוח שהצהיר שהיתה לו שלילת רישיון אחת בשלוש שנים האחרונות.
בפועל רשומות על שמו שתי שלילות. הסיבה: שלילה אחת נרשמה על ידי משטרת ישראל ששללה במקום את רשיון הנהיגה. השניה על ידי מערכת בתי המשפט שהאריכו את תקופת השלילה.
במצב כזה נדרש לערער על המידע במאגר ולבצע "איחוד שלילות".
בכל שאלה בנושא ניתן לפנות למאגר iso ב:
דוא"ל: [email protected]
בטלפון: 1-700-70-66-44

בשורה התחתונה:

ביטוח חובה הינו מוצר שחובה לרכוש על פי חוק כדי לעשות שימוש ברכב.
הפוליסה מכסה נזקי גוף, הכיסוי אחיד בכל חברות הביטוח, אך המחירים לא. לכן כדאי להשוות מחירים ולחסוך את הפערים.
נהוג לרכוש ביטוח חובה יחד עם ביטוח מקיף או צד ג', אם החלטתם שלא לרכוש ביטוח מקיף לרכב מסיבות כלכליות, אנו ממליצים שלא לעשות שימוש ברכב ללא ביטוח צד ג לרכב שאמנם איננו חובה על פי חוק אך חובה עבור השקט הנפשי שלכם והגנה מפני תביעות נזקים שעלולים להגרם לרכושם (כלי רכבם) של אחרים.
אתר חובה הוא היחיד שמאפשר לך להשוות מחירים ולרכוש ביטוח חובה בלבד ללא תלות בביטוח מקיף או צד ג'.
תאונת צד ג

הצעות מחיר מ 10 חברות ביטוח במחשבון ביטוח חובה לרכב

מחשבון ביטוח רכב חובה יפנה עבורכם אונליין לקבלת הצעות מחיר מ 10 חברות ביטוח (לפי סדר הא'-ב'):
איילון, הכשרה, הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מנורה מבטחים, שומרה, שירביט ושלמה.
תנאי פוליסה לביטוח חובה לרכב פרטי ומסחרי – של כל חברות הביטוח
כמה שיותר הצעות כך הסיכוי לחסוך גדול יותר – במחשבון הייחודי שלנו תמצאו לא רק הצעות מ 10 חברות ביטוח חובה, אלא גם השוואת הצעות מחיר לביטוח מקיף וחובה או צד ג' וחובה בין 10 חברות הביטוח אונליין.

השוואת ביטוח חובה אונליין

חברות ביטוח

כבר מבוטחים אצלנו ?
לשירות לקוחות, שירותי גרירה וחירום, טיפול בתביעות, שינויים בפוליסות, הוספת נהג זמני, העתקי פוליסה, ביטול והקפאת פוליסה ועוד:

שירות לקוחות

מידע נוסף

מוצר חובה ע"פ חוק

ביטוח חובה לרכב הינו מוצר חובה ע"פ חוק, לפי פקודת ביטוח רכב מנועי. כך נכתב בפקודה בפרק ב' (חובת הביטוח) בסעיף 2 – חובת פוליסה (בין היתר):

"2.(א) בכפוף להוראות פקודה זו, לא ישתמש אדם – ולא יגרום ולא יניח שאדם אחר ישתמש – ברכב מנועי, אלא אם יש על שימושו שלו או של האדם האחר באותו רכב פוליסה בת-תוקף לפי דרישותיה של פקודה זו.
(ב) העובר על הוראות סעיף קטן (א), דינו – מאסר שלושה חדשים או קנס 750 לירות, ורשאי בית המשפט, בנוסף לכל עונש אחר, לפסול אותו מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה כאמור בסעיף 36א לפקודת התעבורה, או לפסלו מקבל או מהחזיק רשיון רכב לסוג מסויים של רכב או לרכב מסויים, לתקופה שלא תפחת משנים-עשר חודש, זולת אם ראה להורות על פסילה לתקופה קצרה יותר מנסיבות מיוחדות שיפרש בפסק הדין; תחילת הפסילה וחישוב תקופתה יהיו כאמור בסעיף 42 לפקודת התעבורה.
(ג) מי שנפסל עקב הרשעה לפי סעיף זה יראוהו לענין פקודת התעבורה כאילו נפסל לפי הוראותיה."

השוואת מחירי ביטוח חובה

פיקוח על מחיר ביטוח החובה

מכיוון שהחוק מחייב ברכישת ביטוח חובה, מוצר זה הינו מוצר בפיקוח של משרד האוצר. הפיקוח נעשה על מגוון פרמטרים:
1. מחירי ביטוח חובה – בין היתר קביעת הפרמטרים שבהם תוכל חברת הביטוח לעשות שימוש כדי לבצע תמחור של מחיר ביטוח חובה לרכב.

2. עידוד תחרותיות במחירי ביטוח החובה – הרפורמה שהחלה בינואר 2019 היא דוגמה מובהקת לכך שהפיקוח על הביטוח התערב לטובת הציבור, בכך שהוזיל משמעותית את מחירי ביטוח החובה בין היתר על ידי עידוד במחיר חובה זול יותר לבעלי מערכות בטיחות מתקדמות, הוזלת תעריפי הפול, הוזלה לפי פרמטר מגדרי ועוד.

3. טיב ואחידות הפוליסה – מדובר במוצר אחיד ומפוקח שחברות הביטוח אינן יכולות לבצע בו שינוי ללא קבלת אישור מהמחוקק (הכנסת) וללא מעורבות הפיקוח על הביטוח.

4. רמת השירות – טיב השירות נמדד ומפורסם על ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר, לכל חברת ביטוח יש ציון למדד השירות. הציון הזה ניתן לחברה לפי שקלולי פרמטרים שעורך משרד המפקח מידי שנה.
גם במוצרי ביטוח אחרים ישנו פיקוח ואף שהם אינם מוצרי חובה, אך בביטוח חובה לרכב מדובר בסוג כיסוי שכיח ביותר ולכן חשוב לייצר תחרות והשוואת מחירי ביטוח רכב חובה בין החברות.

מחשבון ביטוח חובה

מחשבון השוואת מחירי ביטוח חובה

מחשבון ביטוח חובה לרכב אותו מפרסם משרד האוצר מציג מידי חודש את תעריף ביטוח חובה של חברות הביטוח השונות. בכך מחשבון הביטוח יוצר שקיפות ומעביר מידע מלא לציבור בעת רכישת ביטוח חובה לרכב. מחשבון ביטוחי חובה של משרד האוצר מציג תעריף שנתי ואת שמה של חברת הביטוח המבטחת.
בפועל, לרוב, יזום של פניה לחברת הביטוח לרכישת ביטוח חובה, יתקל לרוב בהעברת הפניה לטיפול סוכנות ביטוח מטעם חברת הביטוח (בהנחה שהחברה איננה חברת ביטוח ישירה). לרוב סוכנויות הביטוח (לא כולן) אינן ששות (בלשון המעטה) לשווק ביטוח חובה בלבד אלא בצמוד לפוליסת ביטוח רכוש לרכב (מקיף / צד ג'). מה שמביא אותנו לנושא הבא:

השוואת ביטוח חובה

איסור התניית רכישת ביטוח חובה בעסקה נוספת:

לפי פקודת ביטוח רכב מנועי, סעיף 8 (שעניינו איסור להתנות פוליסה בביטוח נוסף):

"8 (א) מבטח שנתבקש להוציא פוליסה לפי דרישות סעיף 3, כולן או מקצתן, לא יתנה הוצאתה בעשיית ביטוח נוסף בינו לבין המבקש.
8 (ב) מבטח המפר הוראת סעיף קטן (א), דינו – קנס 5,000 לירות. " (מעניין כמה שווים היום חמשת אלפים לירות…).

לכן אם הנך מבקש לרכוש ביטוח חובה לרכב מחברה או סוכנות ביטוח וזאת מתנה את העסקה ברכישת ביטוח נוסף, הרי שמדובר בעבירה על החוק.
זה מביא אותנו לקצת מילים טובות על השירות הייחודי שלנו ☺
.

למחשבון השוואת חובה

מדוע כדאי לבצע אצלנו השוואת מחירי ביטוח חובה אונליין ?

אנחנו שומעים זאת כמעט בכל יום מלקוחותינו: "איזה כיף שיש אתכם" , ,כל הכבוד לכם תמשיכו" וכד'. נכון לכתיבת שורות אלו אנו סוכנות הביטוח היחידה בשוק שמבצעת השוואת ביטוח חובה אונליין משווקת ומאפשרת לגולשינו ביטוח חובה בלבד
בכך החל משנת 2013 אנו משנים סדרי עולם בתחום ביטוח החובה לרכב. אנו מספקים זאת ללקוח בשקיפות, במהירות ובתהליך פשוט ונוח. אנו קוראים ללקוחותינו לא לרכוש ביטוח חובה "אוטומטית" דרך החברה בה הנכם רוכשים ביטוח מקיף או צד ג'. לעיתים ניתן לחסוך מאות שקלים בשנה על ידי השוואות מחירים בביטוח רכב חובה באמצעות מחשבון חובה.

לקבלת הצעות מחיר אונליין

יש לך כבר ביטוח חובה אצלנו וברצונך לחדש אותו ?

אנו מקבלים מידי חודש הודעות אימייל בנוסח: "שלום, מבקש שתחדשו לי את הביטוח חובה שלי אצלכם באותו מחיר". ראשית אנו שמחים על האמון שאנו מקבלים מהלקוחות, אך מחיר ביטוח חובה נקבע בכל שנה על פי תעריף ביטוח חובה בחברות הביטוח.
כלומר, כפי שכתבנו קודם, משרד האוצר מאשר לחברות הביטוח את המחירים ורק לפי מחירים אלו ישווק ביטוח החובה של אותה חברה. לכן, בכל שנת ביטוח המחיר יכול להשתנות לטובה או לרעה. מעבר לכך, יכול להיות שלא כדאי ללקוח לחדש את ביטוח החובה לפי אותם פרמטרים אלא לבדוק מה המחיר לפי הנתונים הקיימים.

לדוגמה: לקוח שרכש בשנה שחלפה ביטוח חובה במחיר מסויים לפי גיל נהגים מגיל 20 ומעלה ויכול לרכוש כעת בחידוש ביטוח לכל נהג מגיל 21 (כי גדל בשנה), אז ביטוח החובה שלו יהיה ככל הנראה הרבה יותר זול מאשתקד. לכן חשוב מאוד להשוות מחירי ביטוח חובה אונליין מידי שנה. זה קל, זה נוח , מהיר וחוסך המון.

חידוש ביטוח חובה

תהליך השוואת מחיר ביטוח חובה באתר והשלמת הרכישה

שלב 1 ממלאים פרטים בסיסיים – נכנסת למחשבון ביטוח חובה
כעת הגיע הזמן להתחיל לחסוך. איך ? ממלאים את כל הפרטים בשלב זה ומקליקים להמשך (שימו לב! בשלב הראשון אנו מבקשים את מינימום הפרטים הדרושים על מנת לתת הצעות מחיר).

שלב 2 תוצאות ההשוואה – בשלב זה תתקבלנה תוצאות של השוואת מחירים לביטוח רכב חובה מכל חברות הביטוח, ניתן לצפות במחיר המשוקלל , במספר התשלומים המקסימלי ובהערות אם ישנן. עם בחירת ההצעה המשתלמת ביותר יש להקיש על "המשך" משמאל להצעה המתאימה ולעבור לשלב הבא.

שלב 3 סיום ההזמנה – לאחר שבחרתם את ההצעה המשתלמת עבורכם. זה השלב האחרון בו ממלאים את הפרטים האישיים כגון פרטי הנהגים , פרטי הרכב ואמצעי תשלום. בסיום מילוי הנתונים יש להקיש על "המשך" ועל ידי כך לשלוח את ההזמנה לסוכנות הביטוח.

מה קורה מאחורי הקלעים ?

מיד עם קבלת ההזמנה (במסגרת שעות הפעילות לטיפול בהזמנות) היא נבדקת על ידי מנהל תיק הלקוחות שיבצע אימות נתונים מהיר. במידה והכל תקין מופקת פוליסת ביטוח חובה לרכב ונשלחת בדוא"ל + דואר רגיל.
במידה ויש צורך בהשלמה או אימות או תיקון פרטים ייצור עמכם קשר טלפוני או במייל מנהל תיק הלקוחות כדי להשלים את החסר.
לאחר סיום התהליך תישלח אליך הודעת דוא"ל ובה עותק של תעודת ביטוח חובה + פרטים ליצירת קשר עם סוכנות הביטוח.

קדימה נתחיל להשוות מחירים

כמה ניתן לחסוך בהשוואת מחירי ביטוח חובה ?

התשובה לשאלה כמה כסף ניתן לחסוך על ידי השוואת חובה משתנה מאדם לאדם. הניסיון שלנו מוכיח שהחסכון הממוצע שמושג באמצעות השוואת ביטוח חובה לרכב נע סביב מאות שקלים. בנוסף, גם אם החיסכון במחיר ביטוח חובה שמושג באמצעות השוואת ביטוחי חובה הינו קטן ממאות שקלים עדיין כדאי לבצע השוואת ביטוח חובה מכיוון שלאורך זמן עלות ביטוח חובה תהיה קטנה ביחס לשוק, זה הכלל לגבי כל מוצר שאנו זקוקים לרכוש מידי שנה, השוואת מחירי ביטוח חובה באמצעות מחשבון ביטוח רכב חובה חוסכת עלויות.
הדרך הטובה ביותר לדעת כמה אפשר לחסוך היא פשוט לבדוק, להיכנס למחשבון ולבצע השוואה ובתוך כמה שניות לקבל מגוון הצעות מחיר.

אני רוצה להשוות ולבדוק

הסבר על השדות למילוי והפרמטרים

תאריך תחילת ביטוח חובה:
שנה – שנת תחילת הביטוח תיבחר אוטומטית למעט הצעה בחודש דצמבר.
חודש – יש לבחור את חודש תחילת הביטוח.
יום – לבחור את יום תחילת הביטוח.

חשוב, אם ביטוח החובה שלך מסתיים בסוף החודש, יש לרכוש ביטוח חובה שמתחיל מ 1 לחודש הבא לאחריו. אם תבחר תאריך תחילה שזהה לתאריך הסיום תקבל הצעת ביטוח ל 11 חודשים ויום.

סוג ודגם הרכב – רכב פרטי או רכב מסחרי, ניתן לבחור את דגם הרכב לפי יצרן, שנת ייצור ודגם משנה. אם אינכם בטוחים לגבי סוג הרכב ניתן לבדוק ברשיון הרכב "טסט", אם אינכם מוצאים את דגם הרכב שלכם דברו איתנו.

סוג תיבת הילוכים – לא משפיע על מחיר ביטוח החובה.

האם יש מערכת התראה על אי שמירת מרחק (FDW) ו/או התראה על סטיה מנתיב (LDW) – במידה וקיימת מערכת בטיחות מסוג זה (דוגמת "מובילאי") תינתן הנחה נוספת. (במידה והמערכת איננה אינטגרלית במפרט הרכב והותקנה לאחר עלייתו לכביש, יתכן ויידרשו אישורי התקנה לאישור המחיר עם ההנחה).

האם קיימת ברכב מערכת בקרת יציבות (ESP) – לעיתים שאלה הזו נשאלת ויש לענות עליה, אם אינך בטוח ניתן לבדוק ברשיון הרכב אם בסעיף "בקרת יציבות" כתוב "כן" אז המערכת קיימת, אם הסעיף ריק אז היא איננה קיימת. לרוב המערכת קיימת בכלי רכב משנת 2010 ומעלה ומוגדרת אוטומטית כקיימת.

הבעלות על הרכב – אם הרכב בבעלות פרטית יש לבחור "פרטי" , אם הרכב בבעלות חברה, עמותה וכל אפשרות אחרת – יש לבחור "אחרת".

נפח מנוע – בעבר ניתן היה להקליד ידנית את נפח המנוע של הרכב – חשוב לדייק בנתון זה ישפיע על המחיר המוצג. אם תבחרו דגם רכב שנפח המנוע שלו שונה מזה בפועל, אז מחיר ביטוח החובה עשוי להשתנות. בדר"כ כשמדובר ברכב מסחרי אז משקל הרכב משפיע על המחיר ולכן יש לשים לב.

כריות אויר – אם נשאלתם יש לסמן האם יש ברכב כרית אויר אחת לפחות, אם לא נשאלתם, אז המערכת מזהה את מספר כריות אויר לפי קוד הדגם.

מטרת השימוש ברכב – אנו יכולים להציע במחשבון רכישת ביטוח חובה רק אם הרכב משמש למטרות חברתיות ופרטיות. בכל מטרות השימוש האחרות לא נוכל להגיש הצעה אונליין מכיוון שמדובר במטרות שימוש מיוחדות שאותן עלינו לבחון בטרם הגשת הצעה, ובדרך כלל לא ניתן לבטחן כגון: הסעת נוסעים בשכר או כנגד תשלום, מטרת מתן שירותי חילוץ או גרירה של רכב מנועי תמורת תשלום ו/או שכר, שירותי השכרת רכב, לימוד נהיגה, שירותי מבחן מעשי (טסט) ועוד.

גיל הנהג הצעיר ביותר – יש לבחור את הגיל של הנהג הצעיר ביותר ברכב בדרך קבע. מומלץ בסעיף זה שלא "להתחכם" ולרכוש ביטוח חובה לפי הגיל של הנהג הצעיר הידוע באמת. אינך רוצה בשעת תביעה חו"ח להוכיח כי הנהג הצעיר איננו נוהג בדרך קבע… (במיוחד כשמדובר בבן משפחה או עובד בחברה).

שנות וותק נהיגה – של הנהג הצעיר ביותר ברכב. אם קיים נהג מבוגר יותר מהנהג הצעיר ביותר ושיש לו וותק נהיגה נמוך יותר, אנו ממליצים לציין את הוותק הנמוך יותר.

מספר הרשאים לנהוג – סעיף זה איננו משפיע על מחיר ביטוח חובה, פרמטר זה יכול להשפיע רק על מחיר ביטוח מקיף ו/או צד ג' לרכב. אם הנך רוכש ביטוח חובה בלבד יש לסמן "נהגים ללא הגבלה" מכיוון שמימילא זה הכיסוי שיתקבל (בביטוח חובה לא ניתן להגביל מספר הנהגים אלא רק את יתר המאפיינים כגון גיל, וותק וכד').

מין הנהג הצעיר ביותר – כן, זהו פרמטר שמשפיע על המחיר. אל תשאלו אותנו למה, כך קבע המחוקק וחברות הביטוח משתמשות בפרמטר זה. בחלק מחברות הביטוח יש למסור את פרטי הנהג הצעיר ביותר ולכן יש לענות תשובה אמתית וכנה (גם אם נהגת צעירה משלמת קצת פחות).

עבר ביטוחי – העבר הביטוחי הקודם בביטוח צד ג' או מקיף איננו רלבנטי לעניין תמחור ביטוח חובה. כמו גם עיר המגורים, אלו ישפיעו רק על מחיר ביטוח מקיף וצד ג'.

מספר תביעות גוף – יש לבחור כמה תביעות גוף היו לכלל המבוטחים בשלוש השנים האחרונות. (תביעה על נזקי גוף איננה תביעה על נזקי רכוש כגון גניבת הרכב או תיקון במוסך)

מספר שלילות – יש לבחור כמה שלילות רישיון נהיגה היו לנהגים ברכב בשלושת השנים האחרונות.

הבנתי – בואו נתחיל

הצוות שלנו ממתין להזמנה שלך…
משווים מחירים ובוחרים את ההצעה הטובה ביותר

משווים וחוסכים

אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח