רכישת ביטוח רכב באינטרנט

קצת רקע על ביטוח ואינטרנט

בתחילת שנות ה 2000 היתה חלוקה מאוד ברורה של מפת חברות הביטוח בישראל. היו שתי חברות ביטוח ישירות (כאלו שמכרו ביטוח בעצמן ללא סיוע של סוכני ביטוח, ועוד כ 12 חברות ביטוח "מסורתיות" ששיווקו באותם ימים ביטוח רכב באמצעות סוכני ביטוח בלבד.
החל מסוף העשור השני של המאה ה 21 אותן חברות "מסורתיות" החליטו להקים מערכי שיווק ומכירה ישירים שאינם תלויים בסוכני ביטוח וזאת כדי להתמודד על נתח שוק ההולך וגדל בשל הקידום הטכנולוגי, זאת יחד עם החברות הדיגיטליות שנכנסו לענף והצטרפו אל החברות הישירות שהפכו גם הן לדיגיטליות.

סוגי האתרים שנמצא בחיפוש ביטוח רכב באינטרנט
כשמדובר בביטוח רכב באינטרנט ישנם שלושה סוגי אתרי ביטוח:

אתרי רכישה אונליין של חברות הביטוח

מדובר באתרי האינטרנט של חברות שקיבלו החלטה לתת הצעת מחיר מקוונת אונליין למשתמש הקצה ולאפשר לו לבצע רכישה מקוונת של ביטוח רכב.
דוגמאות: ביטוח IDI , AIG, הראל, כלל, מנורה מבטחים, הפניקס, הכשרה, ליברה, ווישור ועוד.
היתרון:
חוויית משתמש נוחה ופשוטה, קבלת מחיר ומידע באופן נגיש.
החסרון:
הצעת מחיר של חברת ביטוח אחת בלבד בכל פעם, תנאי ביטוח קשיחים ופחות אפשרויות להתאמה אישית.
חלק גדול מהחברות לא מאפשרות רכישה אונליין של ביטוח צד ג' וחובה, אלא רק של ביטוח מקיף וחובה.

אתרי השוואת מחירים של סוכנויות ביטוח גדולות

מדובר באתרים שחברות הביטוח לא יכולות לנהל באופן ישיר, מכיוון שאינן יכולות לשווק או להציג מחירים של חברות ביטוח אחרות. רק סוכנויות ביטוח יכולות לשמש כ"ברוקר" שמבצע ללקוח שלו השוואה בלחיצת כפתור בין חברות הביטוח איתן הוא קשור בהסכמים.
עלויות הקמת מערכות השוואה הן יקרות יותר ולכן בדר"כ רק סוכנויות ביטוח גדולות יכולות להרשות לעצמן להקים ולתחזק אתר השוואת ביטוח רכב שמציג הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח.
היתרון:
סקר שוק מקיף ע"י קבלת הצעה בקליק ממספר חברות ביטוח, חסכון בזמן ובעלות הביטוח, הצעות מחיר גם מחברות שאינן דיגיטליות.
החסרון:
לא כל חברות הביטוח מסכימות לשתף פעולה עם אתרי ההשוואה מחשש לאיבוד לקוחות.

אתרי תוכן כלליים שמטרתם לאסוף הפניות

לא כדאי להרחיב הרבה בנושא של אתרי תוכן כלליים, מדובר באתרים שכל מטרתן הינה קבלת פרטי המשתמש והפצתם לספקים שישלמו להן עבור פרטי הלקוח המתעניין, אנו מאמינים שדרך זו לשיווק ביטוח רכב אינה מתאימה לתקופה המתקדמת בה אנו יכולים לקבל את הצעות המחיר באינטרנט אונליין מחברות הביטוח ומאתרי ההשוואה.

ומה עם סוכני ביטוח אישיים כמו של פעם

אין ספק שסוכני ביטוח אישיים הם בדר"כ אנשי מקצוע מעולים, זה נוח שיש מי להתייעץ איתו בזמן קבלת החלטה או במקרה ביטוח. להבנתנו בעולם ביטוח רכב כבר כמעט ואין מקום לסוכני ביטוח אישיים מכיוון שהמוצרים הפכו לנגישים ודי אחידים במסגרתם. כפי שנראה, סוכני הביטוח האישיים שישארו בתחום ביטוח הרכב בעתיד הרחוק הם סוכנים שרוב פעילותם תתבסס על ביטוח עסקים, ביטוחים פנסיוניים וביטוחים מורכבים אחרים. לסוכני ביטוח שיתבססו רק על ביטוחי רכב לא יהיה מקום בתחרות מול אתרי ההשוואה וחברות הביטוח.

בדקו אם כדאי לפצל את ביטוח החובה

בעת קבלת הצעה לביטוח רכב, בדקו מה העלות של ביטוח הרכב (מקיף / צד ג) ומה העלות לביטוח חובה. לעיתים רכישה של ביטוח חובה בנפרד יהיה שווה את המאמץ ויחסוך לכם מאות שקלים. אין באמת קשר בין ביטוח חובה לביטוח המקיף ולכן כדאי לשקול רכישה בנפרד אם הפעולה משתלמת.

תרכשו ביטוח ממי שעוסק בביטוח

התחרות, השאיפה לפרסום והגעה לכל לקוח מביאה את חברות הביטוח לעשות הסכמי שיתוף פעולה (הפצה), זה יכול להיות באפליקציות כאלה ואחרות, חנויות נוחות ודלק, אתרי חדשות ומה לא, לרוב מדובר בגופים מפיצים שלא עוסקים בביטוח ולכן מן הסתם אינם מיומנים בטיפול בשירות ותביעות ביטוח, לכן אל תבנו על אותה קופאית או שירות הלקוחות של אתר המכירות שהפיצו את השירות של חברת הביטוח, להיות אלו שיעמדו לצדכם ברגע האמת, מי שתצטרכו לעמוד מולו היא ספקית הביטוח. לכן בחרו את הביטוח לפי זהות החברה המספקת ולא לפי המפיץ.
חשוב לציין שהמלצה זו איננה פוסלת רכישה כזו מראש, אלא רק באה להדגיש את העובדה שבסופו של דבר נותן השירות יהיה ספק הביטוח ולא ערוץ ההפצה.

מי נותן השירות

חשוב לוודא מי נותן השירות במקרה של תביעה או כל צורך בשינוי הפוליסה, מה דרכי ההתקשרות ושעות הפעילות.
יש דעה שאומרת שסוכני הביטוח ה"אישיים" הם נותני השירות הטובים ביותר, יכול להיות שאכן כך אך יש לשקול אם הסברה הזו נכונה כשמדובר בלקוח עם ביטוח רכב בלבד לעומת לקוח שמבטח אצל הסוכן גם את העסק והמשפחה. יתכן ודווקא מערך שירות ישיר, זמין ומיומן יעניק לכם את השירות הטוב ביותר בביטוח הרכב.

מה חשוב לפני שרוכשים ביטוח רכב באינטרנט

לאחר שביצעת השוואת מחירים והחלטת לרכוש ביטוח מחברת ביטוח מסויימת, חשוב לרכוש ביטוח שמתאים באמת לפרמטרים שלך בכל הקשור לעבר הביטוחי, גיל הנהגים המורשים לנהוג ברכב וכד'. לא להסתמך רק על הידע שלך מהניסיון הקודם שלך בביטוח רכב אלא לוודא שהכל כתוב וברור.

לסיכום: האינטרנט כבר מזמן לא מילה גסה, אנו מבצעים את רוב הרכישות שלנו לאחר בירור באינטרנט. כשמדובר בביטוח כדאי ומומלץ להשתמש באינטרנט ככלי לבדיקה, השוואה וגם ברכישה. יחד עם זאת, תקדישו זמן בבדיקה והבנה של המוצר הנרכש, כשמשהו לא ברור תבדקו, תשאלו את נותן השירות ותוודאו שהקליק ביניכם הוא לא רק של העכבר במחשב או במסך הטלפון, אלא שיש מישהו בצד השני שאכפת לו.


להצעת מחיר מנציג


    בלחיצה על כפתור "שלח" אתה מאשר ומסכים כי כל המידע שנמסר על ידך, ייאסף, יישמר במאגרי המידע ויעשה בו שימוש, לרבות קבלת הטבות שיווקיות במיילים, ב- SMS או בכל מדיה אלקטרונית אחרת.

    השוואת ביטוח רכב
    כשמדובר בביטוח רכב באינטרנט כדאי להשוות ולחסוך במנוע השוואת המחירים המתקדם בישראל

    משווים וחוסכים

    אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח