תאונת דרכים – מה עושים?

תאונות דרכים גדולות וקטנות מתרחשות בהפתעה גמורה וללא הכנה מראש, זה לא משנה כמה נתכונן לרגע שלאחר התאונה, תמיד תהיה תחושה לא נעימה מכיוון שמדובר באירוע שהיינו מעדיפים להימנע ממנו. יחד עם זאת, חשוב לדעת מה צריך לעשות לאחר תאונה.

מה לעשות מיד לאחר תאונת דרכים

קרתה תאונה ? אל תעשה מהלכים פזיזים, עליך לעצור את הרכב במקום בטוח ולדומם את מנוע המכונית, אם יש צורך נדרש להעמיד משולש אזהרה במרחב המתאים מהרכב. שמור על קור רוח אם אפשר תשתדל אפילו לחייך זה יכול לקרות לכל אחד, השתדל לגרום למעורבים האחרים באירוע לעשות כמוך. בדוק תחילה אם יש נפגעים במכוניתך ובמכוניות המעורבות ורק לאחר מכן בדוק אם נגרם נזק למכוניתך ולמכוניות האחרות.

יש נפגעי גוף ? הזעק את המשטרה

אם יש נפגעים בגוף, הזעק עזרה ראשונה, קרא למשטרה במקרה של תאונה עם נפגעים, יש להזמין עזרה ראשונה או אמבולנס ולהודיע למשטרה.
במקרה זה, אין להזיז את המכוניות עד לבוא המשטרה.

קבל את פרטי כל המעורבים בתאונה

אחרי שנעצר במקום בטוח, אחרי שהזעקת את המשטרה או את מד"א, אתה יכול להתחיל לאסוף את פרטיהם של המעורבים בתאונה וכמובן למסור להם את שלך במידה ויבקשו.

אילו פרטים נדרשים ?

כדי שמחלקת התביעות או חברת הביטוח שלך תוכל לטפל בתביעה ידרש שיתוף פעולה של המעורבים בתאונה
הפרטים שנדרש לקבל (אפשר פשוט לצלם בטלפון הנייד):
מספר הרכב, צבע ודגם
שם הנהג, מספר הטלפון שלו ומספר הזהות
אם איננו בעל הרכב, אז בנוסף גם את פרטיו של בעל הרכב.

אם אפשר, אז כדאי לקבל מצד שלישי את המידע הבא:
– פרטי פוליסת הביטוח המקיף / צד ג: שם חברת ביטוח.
– פרטי סוכן הביטוח (שם וטלפון).

לא להודות באשמה

אל תחתום במהלך החלפת הפרטים על אחריות באשמה, אל תודה באחריות ואל תחתום על הצהרות בכתב, קביעת האחריות מוטלת על מומחי תעבורה. שים לב ! גם אם אתה אשם ב 100% על פי תנאי הפוליסות אסור לך להודות באשמה כלפי צד ג' , אלא רק בהודעה לחברת ביטוח הרכב שלך.

צלם את מקום האירוע ואת כלי הרכב

אם יש לך מצלמת דרך, שמור את העותק של האירוע, אם אין מצלמה, צלם את מקום האירוע, צלם את הזנק שנגרם לך ולרכבים המעורבים. אל תתבייש לצלם מכיוון שעל ידי התמונות אתה מונע אפשרות של צד שלישי לתקן נזקים שאינם קשורים לאירוע.

הכן תיאור מדויק של האירוע

תאר את הארוע אם באפשרותך, רשום במקום את תאור הארוע כל עוד פרטיו טריים בזכרונך. נסה להכין שרטוט מדויק ככל האפשר של המקום , של הפגיעה ושל פרטים אחרים שיוכלו לסייע בשחזור המקרה. כמובן שאם ישנם עדים במקום התאונה , כדאי לקבל מהם עדות ופרטים מזהים וליצירת קשר.

תעד את תאריך ושעת התאונה

לעיתים לזמן המדויק של התאונה יש משמעות מכרעת, אל תסמוך על הזכרון, תעד את שעת האירוע ואת תאריך התאונה.

לסיכום: על פי הסטטיסטיקה תאונה כזו או אחרת עלולה להתרחש, חשוב לשמור על קור רוח, לדאוג לנפגעים ולהבין שהאירוע צריך להיות מתועד על כל מעורביו ונזקיו. כמובן שיש לפנות לאחר מכן לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח המטפלים בך לשם המשך הטיפול , ביצוע ההמלצות שניתנו כאן יסייעו בידם לטפל בפנייתך כראוי.

משווים וחוסכים

אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח