אישור העדר תביעות עבר ביטוחי הר הביטוח

מה זה אישור העדר תביעות ?
אישור העדר תביעות הוא מסמך ממוחשב, המתאר את מצב התביעות לפוליסה בתקופת הביטוח, האישור מונפק על ידי מערכת ממוחשבת של חברת הביטוח או ע"י הר הביטוח (האתר הממשלתי), האישור נועד להוכיח את העבר הביטוחי של בעל הפוליסה
אישור עבר ביטוחי אונליין

לתשומת לבך לפני שמתחילים: כדי שנוכל לפנות בשמך להר הביטוח הממשלתי לקבלת המסמך, עליך להסכים שאנו נפנה עבורך ובנוסף להכין מראש:
– מספר רכב שהיה מבוטח
– מספר זהות של בעל הפוליסה
– ותאריך הנפקת תעודת זהות
לקבלת אישור היעדר תביעות

השוואת ביטוח רכב
רק אצלנו תקבלו הצעת מחיר אונליין לביטוח רכב גם ללא עבר ביטוחי
חברת הביטוח מבקשת ממך הוכחת אישור עבר ביטוחי (או אישור העדר תביעות) ?
היום כבר קל ופשוט להפיק את האישור אונליין מבלי להרים טלפון אחד. האישור נדרש בדר"כ כדי להוכיח עבר ביטוחי שבגינו קיבלת הנחה ברכישת פוליסת ביטוח רכב.


רוצה להוציא בכוחות עצמך בתהליך ארוך יותר באתר הר הביטוח ?
זה המדריך בשבילך:

שלב ראשון
נכנסים לממשק "הר הביטוח" בכתובת https://harb.cma.gov.il/
לוחצים על "חיפוש ביטוחים על שמי".
מגיעים למסך למילוי פרטים אישיים שנועדו לזיהוי של המשתמש במערכת.
מספר זהות, תאריך הנפקת תעודת הזהות (מידע שמופיע על גבי התעודה המזהה שלך).
שתי שאלות זיהוי נוספות ואתם בפנים.

כך נראה מסך הכניסה:

מיד עם כניסה למערכת יש לבחור באפשרות: "עבר ביטוחי לרכב".
לאחר מכן תגיעו למסך בו עליכם להקליד את מספר הרכב שלגביו תרצו לקבל את דוח העבר הביטוחי. ניתן להפיק דוח מרוכז למספר כלי רכב על ידי הוספת כלי רכב בלחיצה על כפתור "הוסף רכב".
ובשלב האחרון יש ללחוץ על "הפק דוח".

העבר הביטוח שיתקבל יפרט את מספר הזהות, מספר הרכב, תקופת הביטוח, חברה מבטחת, סוג הכיסוי, תאריכי תביעות, סוג התביעה וכ'. את המסך שמציג את הנתונים הנ"ל אפשר לצלם על ידי צילום מסך או להדפיס, בסופו של דבר מדובר בפעולות שאורכן אינו גוזל יותר מדקה אחת ושווה לכולנו הרבה כסף.

כך נראה דוח עבר ביטוחי שהפקנו:

דגשים שיש לשים לב אליהם:
ניתן להוציא אישור עבר ביטוחי רק בהתאמה בין מספר זהות של בעל הפוליסה ומספר רכב.
אם הפוליסה היתה בבעלות אדם ו/או אדם נוסף בדר"כ הפוליסה תהא על מספר זהות של אחד מהם ולכן יתכן מצב שבו חברת הביטוח לא תסתפק בדוח של הר הביטוח אלא תבקש העתק פוליסה כדי להוכיח את קיום האדם הנוסף בבעלות הפוליסה.
כנ"ל לגבי אישור היעדר תביעות ע"ש נהג נקוב בפוליסה, אדם שלא היה בעל הפוליסה אך הופיע בה כנהג נקוב בשם, יוכל ליהנות מהנחת היעדר תביעות רק בצירוף פוליסת הביטוח בה היה רשום כנהג (צירוף הפוליסה לדוח העבר הביטוחי).
אישור היעדר תביעות על שנה רביעית וחמישית – יש חברות שמציעות הנחה לבעלי עבר ביטוחי נקי גם לשנים 4 ו 5, הדוח המופק באתר הר הביטוח מתייחס ל 3 שנים אחרונות בלבד.

להפקת דוח עבר ביטוחי לא מתוך הר הביטוח ניתן ומומלץ להכנס לאיזור האישי שלך באתר של חברת הביטוח ולהפיק ממנו דוח אישור עבר ביטוחי.

לסיכום:
עד ינואר 2020 כדי להפיק דוח עבר ביטוחי נדרשנו בהמתנה על הקו, המתנה למיילים ואיתור מידע ישן על הפוליסות שלנו, החל מינואר 2020 המידע בידיים שלנו ואפשר לסמן זאת כנקודת ציון חשובה בעולם ביטוח הרכב, היעדר תביעות לכולם ומיד.

משווים וחוסכים

אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח