מידע מלא על ביטוח צד ג' לרכב

מה זה ביטוח צד ג' לרכב ?
הפוליסה לביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש (בלבד) שנגרמו לאחרים בעקבות שימוש ברכב המבוטח. הפוליסה מוגבלת בסכום ביטוח (גבול אחריות) וכוללת סעיף של השתתפות עצמית.
לקבלת הצעה מנציג


  בלחיצה על כפתור "שלח" אתה מאשר ומסכים כי כל המידע שנמסר על ידך, ייאסף, יישמר במאגרי המידע ויעשה בו שימוש, לרבות קבלת הטבות שיווקיות במיילים, ב- SMS או בכל מדיה אלקטרונית אחרת.

  השוואת ביטוח צד ג' אונליין
  קבל הצעת מחיר לביטוח צד ג' לרכב פרטי ומסחרי אונליין

  מידע נוסף:

  הקדמה:
  המושג ביטוח רכב מכיל בתוכו שלושה סוגי ביטוח עיקריים
  ביטוח חובה – מכסה נזקי גוף בלבד.
  ביטוח מקיף – מכסה נזק רכוש, גם לרכב של המבוטח וגם לרכבים ורכוש של אחרים.
  ביטוח צד ג' – מכסה רק נזקים שנגרמו לכלי רכב ורכוש של אחרים.

  האם ביטוח צד ג' כלול כבר בתוך הביטוח המקיף ?
  כן, אם יש ביטוח מקיף לרכב, אז ביטוח צד ג' כלול בתוכו.

  מהו גבול האחריות בביטוח צד ג' ?
  גבול אחריות בביטוח צד ג לרכב הוא הסכום המקסימלי שחברת הביטוח תשלם בתביעה עבור נזק שנגרם לצד ג' במהלך כל תקופת הביטוח. לצורך הדוגמה: אם חברת ביטוח מציעה גבול אחריות של 250,000 ש"ח ובמקרה הרכב המבוטח פגע ברכב יוקרה שהשווי שלו הוא 500 אלף ש"ח , אז חברת הביטוח תכסה רק חצי מהנזק. לכן כדאי לדאוג לגבול אחריות גבוה ככל שניתן.

  מהי ההשתתפות העצמית בביטוח צד ג' ?
  השתתפות עצמית נועדה כדי לגרום למבוטח להמשיך לנהוג בזהירות למרות שיש לו ביטוח, מכיוון שגם בתשלום הנזק על ידי חברת הביטוח המבוטח משתתף. סכום ההשתתפות העצמית משתנה בין חברות הביטוח ובין פוליסה עם נהגים צעירים או חדשים לבין פוליסה לנהגים וותיקים ומעל גיל 24. לצורך הדוגמה:
  אם נגרם נזק לצד שלישי בגובה 15,000 ש"ח וגובה ההשתתפות העצמית בפוליסה הינה 1,600 ש"ח, אז חברת הביטוח תשלם לצד ג' את כל הנזק (15,000 ש"ח) והמבוטח ישלם לחברת הביטוח את ההשתתפות העצמית 1,600 ש"ח.

  מה זה ביטול השתתפות עצמית ?
  ביטול השתתפות עצמית זו הגדרה בפוליסה (בתוספת תשלום) שמבטלת את הצורך בתשלום ההשתתפות העצמית לחברת הביטוח. כלומר, קיימת בפוליסה השתתפות עצמית, אך במקרה של תביעה שחברת הביטוח שילמה לצד ג', הלקוח לא יצטרך לשלם את ההשתתפות העצמית. חייב לציין שלדוגמה: בפוליסה עם השתתפות עצמית של 2,000 ש"ח ועם סעיף ביטול השתתפות עצמית, כל נזק מתחת ל 2,000 ש"ח לא יכוסה בכלל על ידי חברת הביטוח (כי הוא מתחת לגובה ההשתתפות העצמית), רק אם הנזק יהיה מעל 2,000 ש"ח אז חברת הביטוח תשלם לצד ג' ותוותר על ההשתתפות העצמית.

  למה צריך לשים לב כשרוכשים פוליסה עם ביטול השתתפות עצמית ?
  לוודא אם ביטול ההשתתפות העצמית הוא חד פעמי או רב פעמי.
  לוודא מה גובה ההשתתפות העצמית בפוליסה, מכיוון שאם הנזק לצד ג' קטן מגובה ההשתתפות העצמית אז הפוליסה לא מופעלת בכלל ואז על הלקוח יהיה לשלם לצד ג' עבור הנזק מכיסו.

  איזה כיסויים ניתן להוסיף על ביטוח צד ג' ?
  כתבי שירות שניתן לרכוש מחברת הביטוח או מספק חיצוני כגון: שירותי דרך וגרירה, תיקון שמשות, שירות החלפת גלגל ותיקון תקר, תיקון פנסים ומראות, רכב חלופי בגניבה.
  כיסויים במסגרת הפוליסה כגון:
  "הגנה משפטית" – המאפשר לקבל הגנה של עו"ד בבית דין עד גבול כיסוי זאת אם תוך כדי מקרה ביטוח שמכוסה בפוליסה (תאונה) נוצרה גם תביעה של המדינה נגד המבוטח.
  כיסוי "פרקליט" – ליווי של עו"ד בתביעות נגד נזק שנגרם לרכב המוטח על ידי רכב של צד ג' (נזק הפוך מהפוליסה, כשרכב אחר פוגע ברכב של הלקוח).

  האם ביטוח צד ג' נחשב כביטוח שנותן הנחת היעדר תביעות בעתיד ?
  התשובה היא כן, כיום רוב חברות הביטוח מקבלות אישור היעדר תביעות של ביטוח צד ג' כאישור על עבר ביטוחי. ישנן חברות מעטות שאינן מקבלות או שמקבלות כאישור חלקי, לכן כדאי להשוות מחירים ולבחור בחברת הביטוח שכן תעניק הנחה ללקוח עם עבר ביטוחי של פוליסת צד ג'.

  אם יש לי עבר ביטוחי נקי, תהיה לי הנחה בביטוח צד ג' ?
  בהחלט, המחיר בביטוח צד ג' נקבע בין היתר גם על סמך ניסיון התביעות הקודם של המועמד לביטוח, מעבר לזה כמובן משפיע גיל הנהגים, וותק הנהיגה, סוג הרכב וכד'.

  האם שווה להשקיע ביטוח צד ג' על רכב ישן וזול ?
  בהחלט כן, כאמור, ביטוח צד ג' לרכב לא מכסה את הרכב אלא את הבעלים שלו מפני נזקים לכלי רכב ורכוש של אחרים. כלומר, פוליסת צד ג מגנה עליך ולא על הרכב שלך, לכן לא משנה מה שווי הרכב , כל אחד צריך וכדאי שיהיה לו ביטוח צד ג' לרכב.

  לקבלת הצעת ביטוח צד ג

  משווים וחוסכים

  אנו מאתרים עבורך הצעות ממגוון חברות ביטוח