ביטוח רכב לנהג צעיר לפי שעות

הבן חייל ומשתמש ברכב רק בסופי שבוע? הבת קיבלה רישיון ונוהגת רק מדי פעם ורק בעיר? נערים רבים שקיבלו רישיון בשנים האחרונות נוהגים ברכבם של ההורים, וברוב המקרים, אין להם רכב משלהם. רבים מצעירים אלו נוהגים לעיתים רחוקות ולפעמים רק בסופי שבוע (למשל, חיילים בחופשה מהצבא). בכל זאת, עליהם לשלם את כספי ביטוח חובה ורצוי לשלם גם ביטוח מקיף, שיקרים בכמה מונים מביטוח של נהגים וותיקים. המקרים האלו, שנפוצים אצל בתי אב רבים במדינה, העלו את הצורך בהתאמה חדשה לביטוחים, הייעודיים לנהגים צעירים. חברות ביטוח רבות מציעות פוליסה מיוחדת, ביטוח רכב לנהג צעיר לפי שעות – אם אתם הורים לנערים צעירים או כאלו בעצמכם, כדאי לכם להכיר את האופציה הזו.

נסיעה עם ביטוח לפי שעה

ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש – מי נחשב נהג צעיר?

תחילה, חשוב להבין את ההבדל בין שתי הגדרות עיקריות – נהג חדש ונהג צעיר. נהג חדש הוא נהג שנמצא על הכביש פחות משנתיים. נהג חדש יכול להיות בן שבע-עשרה, ויכול להיות גם בן ארבעים – הגיל אינו מהווה פקטור. נהג חדש מחויב בנהיגה צמודה של מלווה למשך מספר חודשים, וכן אם גילו נמוך מעשרים ואחת שנים אין ביכולתו להסיע מעל שני נוסעים ברכב.

נהג צעיר, לעומת זאת, נכנס לקטגוריה שונה, הקשורה באופן בלבדי לגיל. כל אדם נחשב נהג צעיר עד גיל עשרים-וארבע. הן נהג צעיר והן נהג חדש צריכים להצטייד בפוליסת ביטוח נפרדת, שכן הם נחשבים כמועדים לנהיגה פרועה ולא בטוחה, ועשויים להיות מעורבים יותר בתאונות. פוליסות כאלו הן, כמובן, יקרות יותר מביטוחים רגילים.

כל הפרטים על ביטוח רכב לנהג צעיר לפי שעות

 

ביטוח רכב לנהג צעיר לפי שעות מותאם במיוחד עבור צעירים בגילאים 17-24, ועובד על המשפט "נסעת – שילמת, לא נסעת – לא שילמת". ביטוח זה מעניק ביטוח צד ג' וביטוח נזק עצמי בכל רכב בו נהגתם. הביטוח מופעל בדרך כלל על ידי שליחת מסרון לחברת הביטוח, ונפסק על ידי שליחת מסרון נוסף. כך אתם מבוטחים רק למספר השעות המדויק בו נהגתם – בלי הצורך לממן ביטוח שנתי יקר ללא שימוש. בפעם הראשונה עליכם לשלם מינימום לפוליסה, ומכאן אתם יכולים להטעין את הפוליסה לפי רצונכם.

אופציה נוספת היא ביטוח רכב לפי קילומטרים. בביטוח זה אתם למעשה רוכשים "בנק קילומטרים", ומשלמים רק לפי הקילומטרים שאתם נוסעים. דמי הביטוח הינם נמוכים משמעותית, ונלקחים רק במידה ונעשתה נהיגה. במידה ולא נעשה שימוש בקילומטרים, תוכלו לקבל החזר כספי. אופציה שלישית היא לרכוש ביטוח לפי ימים מסוימים בחודש – לדוגמה, רק סופי-שבוע, כשהבן החייל חוזר לחופשה.

ניתן להוסיף פוליסה כזו לכל ביטוחי הרכב – החובה, המקיף, או צד ג'. האופציה הזו הפכה פופולרית מאוד, שכן היא חוסכת הרבה מאוד כסף לביטוח נהג צעיר, שהוא ביטוח יקר מיוחד.

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות