סיום נהג חדש

אז אחרי שנתיים שהוגדרתם כנהגים חדשים, וכחלך מכך, גם חלו עליכם כל ההגבלות אשר מהוות חלק בלתי נפרד מתואר זה, הסתיימה לה התקופה, ואתם סוף סוף יכולים להוריד מהרכב את השלט "נהג חדש" מהשמשה האחורית. אם עדיין לא מלאו לכם 24 שנים, אתם אולי כבר לא נהגים חדשים, אך אתם עדיין נחשבים לנהגים צעירים, ואם כבר עברתם את הגיל הזה, אתם פשוט יכולים להסתפק בתואר "נהגים". מעבר להורדת השלט והסרת המגבלות, לסיום נהג חדש, יש משמעות גם מבחינת הביטוח, להלן מה שחשוב לדעת בנושא ההגדרות וביטוחי הרכב המתאימים:

כבר לא נהג צעיר
ביטוח נהג צעיר

נהג צעיר, הוא נהג שגילו בן 17 ל-24 שנים, ההגדרה "נהג צעיר" היא הגדרה של חברות הביטוח – והן גם אלו אשר אחראיות להבדלי המחירים בין סוג ביטוח זה לבין ביטוח המיועד עבור נהגים בוגרים. על פי נתונים הן של עמותת "אור ירוק" והן של מקורות נוספים, מעורבות של נהגים צעירים בתאונות דרכים הינה גבוהה בהשוואה לנהגים בוגרים – הסיבה לכך, מיוחסת בעיקר לחוסר הניסיון של נהגים צעירים. מהסיבה הזאת, חברות הביטוח גובות מחירים גבוהים יותר על ביטוח נהג צעיר, בהשוואה למחירי הביטוח אותם נדרשים לשלם נהגים בוגרים. מכיוון שבמקרים רבים, נהגים צעירים משתמשים ברכב של הוריהם – ובשל עיסוקיהם, צבא, עבודה, ,לימודים הם לא עושים בו שימוש רב. התחושה עלולה להיות שהתשלום עבור ביטוח חובה הינו גבוה ואף חסר כל פרופורציה.
מהסיבה הזאת, חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות אשר מציעות ביטוח נהג צעיר, ולבחור מתוך האפשרויות את הביטוח המשתלם והמתאים ביותר. חשוב להיות מודעים להבדלים בין ביטוח נהג חדש, לבין ביטוח נהג צעיר, כאשר בשל הבדלי המחירים בין שני סוגי הביטוחים, מומלץ לבצע סקר לגבי כל אחד מהסוגים.

השוואת ביטוח רכב

אחד הדברים הראשונים אותם חשוב שתעשו אחרי סיום נהג חדש, זה להתחיל ולחפש אחר ביטוחי רכב מתאימים. כאמור, אם אתם מתחת לגיל 24, השוואת המחירים אמורה להתבצע על ביטוח נהג צעיר, כאשר מכיוון שמדובר בביטוח יקר יחסית, חשוב לערוך סקר שוק מקיף במיוחד בנושא, ולבחון לעומק את כל החלופות המוצעות.
אם בסיום נהג חדש, אתם כבר מוגדרים כנהגים בוגרים, תוכלו לחפש את ביטוחי הרכב הרגילים – ביטוח חובה, ביטוח צד ג', ביטוח מקיף, אשר מותאמים לדרישותיכם ולצרכיכם – כאשר גם במקרה הזה, מומלץ לערוך השוואה מקיפה, בכדי לאתר בסופו של דבר את ההצעה האטרקטיבית ביותר.
חשוב להיות מודעים לכך, כי פערי המחירים בעולם ביטוח הרכב, נובעים מפרמטרים רבים ומגוונים ובין היתר:

• האם יש לו עבר פלילי
• מקום מגורים של המבוטח
• סוג הרכב עליו הוא נוהג
• היסטורית תאונות

ועוד כך שבעת השוואת המחירים, מומלץ לשכלל את כל הפרמטרים הרלוונטיים. כמו כן, כאשר אתם עושים שימוש במנועי השוואת המחירים של אתר חובה – הקפידו להיות כמה שיותר מדויקים ע"י מילוי של כל השדות הנדרשים.

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות