נהיגה ללא ביטוח נהג חדש

 

מדי יום ביומו אנשים חדשים מוציאים רישיון, והופכים לנהגים חדשים מן המניין. יחד עם הזכות לנהוג בכבישי ישראל, יש גם מספר חובות – אחת מהן היא רכישת ביטוח חובה. יש לשים לב שנהגים חדשים חייבים בביטוח חובה של נהג חדש, השונה מזה של נהגים וותיקים. ביטוח זה יקר יותר, שכן נהגים חדשים וצעירים מועדים יותר לתאונות ולנהיגה לא בטוחה בכביש. נהיגה ללא ביטוח נהג חדש בתוקף עשויה לגרור עונשים כבדים – ועדיף להימנע מראש.

נהיגה ללא ביטוח

מי נחשב נהג חדש?

נהג חדש נחשב כל מי שהוציא רישיון במהלך השנתיים האחרונות. במהלך השנתיים הראשונות לרישיון חלות חובות מסוימות על נהגים חדשים. לדוגמה, על נהג חדש להציב שלט "נהג חדש" בשמשה האחורית, עליו לנסוע עם מלווה בתקופה הראשונה לרישיון, וכן העונשים על עבירות תנועה כבדים יותר כאשר מדובר בנהג חדש. אל תתבלבלו עם נהג צעיר – נהג צעיר הוא כל נהג שעדיין לא מלאו לו 24, בין אם הוא חדש או לא.

הן נהג צעיר והן נהג חדש מחויבים, ככל הנהגים, בביטוח חובה בתוקף. כיוון שביטוח החובה שונה מזה של נהגים וותיקים, יש ליידע את חברות הביטוח ולהוסיף ביטוח של נהיג צעיר/חדש לרכב. כל נהיגה עם ביטוח רכב שלא בתוקף תגרור השלכות שעשויות להיות כבדות.

כל ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח נהג חדש

אם אתם נוהגים ללא ביטוח רכב של נהג חדש, יש לכך לא מעט השלכות שעשויות להיות הרות אסון. ראשית, יש לשים לב להבדל בין הביטוחים – ביטוח חובה, ביטוח מקיף, וביטוח צד ג'. מטרתו של ביטוח החובה הוא להגן על גופו של הנהג ונוסעי הרכב במקרה של תאונת דרכים, וכשמו כן הוא, זהו ביטוח חובה – ולכן חייבים לרכוש אותו. ביטוח מקיף וביטוח צד ג' מטרתם כיסוי נזק שנגרם לרכב שלכם או של הצד השני, והם אינם חובה.

● אם אתם לא מבוטחים בביטוח מקיף או ביטוח צד ג', לראייה אין נזק משמעותי, אלא אם, כמובן, אתם מעורבים בתאונה. במקרה כזה תאלצו לשלם בעצמכם את כספי הנזק שנגרמו הן לכם והן לצד השני, במידה ואתם האשמים.
● אם אתם לא מבטוחים בביטוח חובה ונתפסים, המצב חמור ביותר. מעבר לקנס כספי משמעותי, קיימת אפשרות של שלילית הרישיון במקום לשלושה חודשים וזימון למשפט, בעיקר אם נתפסתם במעשה עברה. במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים ללא ביטוח חובה, קיים סיכוי שתאלצו לשלם את הכספים שחברת הביטוח שילמה לנפגעים, ואתם בעצמכם לא תקבלו כל פיצוי. בכל מקרה תאלצו להגיע לבית המשפט.

נהיגה ללא ביטוח חובה – בעיקר נהיגה ללא ביטוח נהג חדש – היא למעשה עברה על החוק, ועל כן עדיף לא להכנס לפינות האלו, ולבטח את עצמכם עוד היום.

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות