ביטוח מקיף לרכב ישן

אם ברשותכם רכב ישן (על פי חברות הביטוח, כזה שגילו בנע בין 12-18 שנה), אתם בוודאי מכירים את הדילמה בכל פעם שיש צורך לחדש את הביטוחים השונים. ביטוח מקיף לרכב ישן הוא בדרך כלל יקר, בטח יחסית לרכב בעל מחירון נמוך באופן יחסי. בנוסף, רכב ישן מועד יותר לתקלות ובעיות, ולעיתים קרובות נוהג ברכב כזה נהג חדש וצעיר, כזה שלא בעל אמצעים רבים. אז ביטוח חובה הוא, כמובן, חובה, וביטוח צד ג' ניתן לעשות ללא קשר לגיל הרכב,  אבל האם יש צורך לעשות ביטוח מקיף לרכב ישן? והאם בכלל אפשר?

 

השוואת ביטוח לרכב ישן

חברות הביטוח לא מתלהבות לבטח רכב ישן

בתור התחלה, חשוב לדעת שחברות הביטוח לא מתלהבות לבטח רכב ישן, ולפעמים עשויות אף לסרב לבקשה. בעת בקשה לביטוח, חברות הביטוח מסתכלות בין היתר על דגם הרכב, גילו, פרטי הנהג וההיסטוריה הביטוחית שלו. במקרה של רכב ישן ניתן הדגש בעיקר על גיל הרכב – ככל שהגיל עולה, כך הסיכוי לביטוח מקיף משתלם יורד. זאת מכמה סיבות אפשרויות, שנפרט עתה:

  1. רכב שבילה כמה שנים טובות על הכביש מועד יותר לתקלות, מצבו המכאני כנראה ירוד, והוא חשוף יותר לפגיעות במקרה של תאונת דרכים. בנוסף, רכב ישן "קל" יותר לגנוב.
  2. בכל הקשור לרכבים ישנים, ישנו חוסר בשוק של חלקי חילוף אמינים. במקרה של תאונה, יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא חלקי חילוף משומשים, מה שיאלץ את חברות הביטוח לרכוש חלקים חדשים. כך או כך, זהו עסק יקר ולא משתלם לחברות הביטוח.
  3. מעבר לזה, אפילו תאונה קטנה עשויה לגרום נזק רב ביותר, ואף בלתי הפיך, לרכב ישן בעל שלדה חלשה. במקרה כזה חברת הביטוח תאלץ לשאת בתשלום ערכו של הרכב כולו, מה שפשוט לא משתלם עבורה.
  4. לרוב, נהג חדש הוא זה הנוהג ברכב ישן – נהגים חדשים מועדים יותר לתאונות גם כן, ואמצעיהם הכספיים נמוכים יותר.

ובכל זאת, האם כדאי לעשות ביטוח מקיף לרכב ישן?

גם לבעלי הרכב לא תמיד כדאי לעשות ביטוח מקיף לרכב ישן – שכן, גם אם חברות הביטוח אכן הסכימו לבטח את הרכב, המחיר שהן יציעו כנראה לא ישתלם לרכב ישן בעל מחירון נמוך. לרוב, שיעור ההשתתפות העצמית יהיה גבוה, ומחיר הפרמיה עצמה גבוה מהרגיל. לכן, אם מחירון הרכב נמוך במיוחד ומחיר הביטוח גבוה במיוחד, בעלי רכב רבים יחליטו לא לבטח את הרכב ולקחת צ'אנס.

המצב שונה כאשר מדובר ברכב מדגם מדגם פופולארי עם מחירון גבוה יחסית, או במקרה ומדובר ברכב המועד לגניבות (לרוב, רכבים מועדים לגניבות אם יש ביקוש גדול לחלקי החילוף שלהן). אם הרכב אמין ועושה את עבודתו נאמנה, לפעמים שווה להשקיע בביטוח מקיף – אך כמובן מומלץ לבצע סקר שוק ולבחור בעסקה המשתלמת ביותר.

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות