מה כולל ביטוח מקיף לרכב

אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות מעורב בתאונת דרכים, אבל המציאות היא כזו שהסיכוי להיות מעורבים בתאונות דרכים הוא סביר בהחלט. במקרה כזה, עלות כיסוי נזקים של הרכב והחלפת חלקים עשויה להיות יקרה במיוחד. ביטוח מקיף מאפשר כיסוי מלא לנזקים שנגרמו לרכב, כמו לדוגמה בגין תאונה, גניבה, שריפה, פריצה וכדומה. במקרים כאלו תוכלו להפעיל את הביטוח ולזכות לכיסוי נרחב עד מלא של ההוצאות. פוליסת ביטוח מקיף לא מחויבת על פי חוק (בניגוד לביטוח החובה) אך מרבית הנהגים בוחרים לבטח את רכבם בביטוח מקיף; ביטוח מקיף מאפשר בעיקר שינה שקטה בלילה, בידיעה שלא משנה מה יקרה, אתם מכוסים מכל כיוון.

מה כולל ביטוח מקיף לרכב

מה כולל ביטוח מקיף לרכב

 

למעשה, ביטוח מקיף לרכב בא להשלים את ביטוח החובה. בעוד ביטוח החובה מבטח כנגד נזקי הגוף בלבד, פוליסת ביטוח מקיף דואג לנזקי הרכב שלכם מכל הכיוונים. ביטוח מקיף לרכב כולל, למשל:

1. פיצוי כספי במקרה של גנבת רכב – במידה ואתם מתגוררים באזורים המועדים לגניבות, חשוב מאוד לבטח בביטוח מקיף.
2. כיסוי תאונת Total Loss
3. פיצוי כספי במקרה של פריצה לרכב
4. תאונות – כיסוי חלקי או מלא לכל נזק שעלול להיגרם מתאונות כאלו ואחרות. במידה ורכבכם יקר במיוחד, רצוי לבטח אותו בביטוח מקיף, שכן עלות החלפים והתיקונים לרכב יקר עשוי להיות משמעותי מאוד.
5. כיסוי במקרה של נזקי טבע – כמו רוחות, שריפות, וכדומה.

לעיתים קרובות ניתן לשדרג את הביטוח המקיף ולהוסיף כיסויים נוספים. לדוגמה:
1. שירותי דרך וגרירה – אם נתקעתם בצד הדרך, הביטוח המקיף יספק מענה הכולל חילוץ וגרירת הרכב, החלפת גלגל, אספקת דלק וכדומה.
2. קבלת רכב חלופי במקרה של גניבה או של אובדן הרכב (Total Loss), בזמן הטיפול בתביעה.
3. החלפת שמשות, פנסים ומראות צד – שירות כזה יאפשר לכם להחליף את השמשות, הפנסים והמראות, אם נשברו מכל סיבה שהיא.

ביטוח צד ג' כלול גם הוא בביטוח המקיף. ביטוח צד ג' מספק למבוטח כיסוי לנזקים שגרם לרכבים אחרים – כך תהיו מוגנים מתביעות והוצאות נוספות.

האם האפשר לוותר על ביטוח מקיף לרכב?

אף אחד מאיתנו לא רוצה לשלם כסף ללא הצורך, ולכן אחת השאלות שנשאלות לא פעם היא האם ביטוח כזה הוא אכן חיוני. התשובה טמונה בביטוי "עדיף להיזהר מאשר להצטער". תאונות דרכים או גניבות, בעיקר לרכבים חדשים או יקרים, עשויות לגרור נזק של אלפי אם לא עשרות אלפי שקלים. כדי להחליט אם משתלם לכם לבטח בביטוח מקיף, קחו בחשבון פרמטרים כמו מחירון הרכב, גיל הרכב (לעיתים, לא כדאי לרכוש ביטוח מקיף עבור רכבים ישנים, לדוגמה), את האמצעים הכלכליים שלכם, את עלות הביטוח ואת גובה ההשתתפות העצמית – כל אלו יעזרו לכם לקבל תשובה.

רכב
page loader

מחפשים לך ביטוח משתלם....

המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.

נגישות