ביטוח רכב בלי השתתפות עצמית

מה זה ביטוח רכב בלי השתתפות עצמית ?

פוליסה לביטוח מקיף או צד ג' מכילה תמיד סעיף השתתפות עצמית. פוליסה ללא השתתפות עצמית היא בעצם פוליסה שבה קיים סעיף שמבטל את הצורך בתשלום ההשתתפות העצמית במקרה תביעה. להוספת הסעיף הנ"ל קיימת עלות נוספת והיא משתנה בין חברת ביטוח אחת לשניה.
להצעת מחיר מהירה מנציג

  בלחיצה על כפתור "שלח" אתה מאשר ומסכים כי כל המידע שנמסר על ידך, ייאסף, יישמר במאגרי המידע ויעשה בו שימוש, לרבות קבלת הטבות שיווקיות במיילים, ב- SMS או בכל מדיה אלקטרונית אחרת.

  השוואת ביטוח רכב
  מומלץ לבחון את המחיר לכיסוי מקיף מלא בטרם החלטה על ביטוח צד ג' הכולל כיסוי גניבה

  למה יש דבר כזה השתתפות עצמית.

  להשתתפות עצמית יש שתי מטרות:
  הראשונה: לקיים עקרון שבו גם למבוטח יש אינטרס כלכלי לעשות שימוש זהיר ברכב, מכיוון שבמקרה של מימוש הפוליסה יהיה עליו להשתתף בחלק קטן מהנזק. העקרון הזה מעביר למבוטח בעצם חלק מהנטל הכספי.
  השניה: לחסוך מחברת הביטוח את הטיפול בתביעות קטנות מאוד שעלותן נמוכה מגובה ההשתתפות העצמית. לדוגמה, אם ההשתתפות העצמית בביטוח מקיף היא 2,000 ש"ח, אז אין טעם לתבוע את חברת הביטוח על נזק קטן מגובה ההשתתפות העצמית אלא לגשת לתקן באופן עצמאי ובכך גם לא נרשמת תביעה.

  איך זה עובד בפועל ?

  בביטוח חובה אין השתתפות עצמית.
  בביטוח צד ג' לרכב, חברת הביטוח תשלם לתובע את מלוא סכום התביעה שאושרה ולאחר מכן תגבה את דמי ההשתתפות העצמית מהמבוטח.
  בביטוח מקיף בכניסה למוסך הסדר, המבוטח משלם ישירות למוסך את ההשתתפות העצמית שבהסדר.
  ובכניסה למוסך שאיננו בהסדר, המבוטח משלם למוסך ותובע את חברת הביטוח, חברת הביטוח משלמת למבוטח את עלות התביעה פחות ההשתתפות העצמית (הגבוהה של תיקון שלא בהסדר).

  מה זה ביטול השתתפות עצמית ?

  זה אומר דבר פשוט: יש השתתפות עצמית, אבל במקרה שצריך לשלם אותה אין צורך לשלם. זה אומר שמבחינת המבנה של הפוליסה ההשתתפות העצמית נשארת ועדיין לא נוכל לתבוע תביעות קטנות מאוד מחברת הביטוח.
  רוב חברות הביטוח שמשווקות ביטוח מקיף ללא השתתפות עצמית, בעצם משווקות מוצר שאומר שבכניסה למוסך הסדר לא תחול השתתפות עצמית.
  לדוגמה: גובה ההשתתפות העצמית בפוליסה הוא 2,000 ש"ח ובמוסך הסדר ללא השתתפות עצמית, עדיין הסף המינימלי לתביעה הינו 2,000 ש"ח, לא נוכל להכנס למוסך הסדר לתיקון נזק קטן של 200 ש"ח בלבד.

  מחיר ביטול השתתפות עצמית.

  כל הצעות המחיר במחשבוני השוואת ביטוח רכב באתר כוללים השתתפות עצמית. רק במקרים מסויימים מאוד כשחברות ביטוח מעניקות הטבת "ביטול השתתפות עצמית במוסך הסדר" הדבר יבוא לידי ביטוי רק בהצעות ביטוח מקיף.
  לרוב מחיר הוספת ביטול השתתפות עצמית בביטוח מקיף יחול רק במוסכי הסדר והעלות תנוע בין 100 ש"ח ל 300 ש"ח לשנה.
  ביטול השתתפות עצמית בביטוח צד ג' יעלה בין 200 ש"ח ל 1,000 ש"ח ויותר (כשמדובר בביטוח לנהג חדש או צעיר).
  צריך לזכור שבדר"כ רוב רוכשי ביטוח רכב אינם מעדיפים לשלם יותר כדי לא לשלם השתתפות עצמית, אלא יעדיפו להשאיר את התשלום בכיסם ולשלם אותו רק במקרה של תביעה.

  ביטול השתתפות עצמית בביטוח צד ג'

  בביטוח צד ג' אין כניסה למוסך הסדר וסעיף ביטול השתתפות עצמית הוא פשוט יותר: אם נדרשת לשלם השתתפות עצמית אז אין צורך בתשלום. להוספת הסעיף הנ"ל יש עלות כספית לא מבוטלת שמכבידה מאוד על הפרמיה השנתית.

  כתבי שירות פיצוי כספי בעת תביעה.

  מכיוון שלהוספת סעיף ביטול השתתפות עצמית יש עלות כספית, גם חברות שירותי הדרך מציעות מוצר שאיננו מוצר ביטוחי, אך הוא מטפל בבעיה שעניינה תשלום השתתפות עצמית דווקא בזמן תביעה. השירות מאפשר לרכוש חבילת כיסוי מוגבלת בסכום פיצוי (1000 עד 5000 ש"ח) שתשולם למבוטח במקרה של הפעלת הפוליסה וצורך בתשלום השתתפות עצמית לחברת הביטוח. מבוטחים רבים מעדיפים לרכוש את חבילת הפיצוי שתאפשר להם בבוא היום לתבוע את הפוליסה באמצעות מוסך שאיננו בהסדר ומבלי להפגע כלכלית.
  page loader

  מחפשים לך ביטוח משתלם....

  המערכת מאתרת עבורך הצעות משתלמות ממגוון חברות ביטוח:

  ההצעות באתר כוללות הנחות מיוחדות ופירוט תנאי הביטוח באופן הכי שקוף שיש.